Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

„Ďábel nosí Pradu“: Putinův zabiják Kadyrov ukázal „imperialistické“ boty za 30 tisíc

Autor: ula - 
28. února 2022
05:00

Je to největší spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, na Ukrajinu vyslal svoje jednotky zabijáků a nenávidí imperialisty ze Západu. Ale nevadí mu nosit boty luxusní italské značky. Řeč je čečenském vůdci Ramzanovi Kadyrovovi. Ten pronesl v hlavním městě Čečenska Groznyj projev před svými jednotkami, ve kterém podpořil Putinovu invazi na Ukrajinu, ale více než jeho slova zaujaly sociální sítě jeho boty za 1500 dolarů.

„Ďábel vážně nosí Pradu,“ komentoval na twitteru Kadyrovovu luxusní obuv jeden z uživatelů, čímž připomněl jeden ze slavných hollywoodských filmů Devil wears Prada (Ďábel nosí Pradu).

Část lidí se hlavě Čečenské republiky, která podporuje Putina v jeho invazi, vysmívá, že někdo, kdo nenávidí Západ a pokládá se za antiimperialistu, nosí boty italské značky a navíc skutečně drahé. Na internetu stojí 1500 dolarů (přes 33 tisíc korun).

Další jej obviňují, že je Putinova pravá ruka, která vyzvala ukrajinského prezidenta Ukrajiny, „aby se omluvil ruskému prezidentovi a zachránil tak Kyjev“. Navíc uvedl, že má v Čečensku 70 tisíc bojovníků, kteří se chystají bojovat po boku Ruska. Bohužel více než jeho výhrůžky kolují po internetu fotky jeho bot.

Kadyrov je spojován s porušováním lidských práv, včetně mučení a mimosoudních poprav. USA na něj uvalily sankce v roce 2020 a Evropská unie už v roce 2014 právě za krizi na Ukrajině.

Video  Tisková konference po mimořádném jednání vlády k pomoci Ukrajině. (27.2.2022)  - ČTK/Blesk
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa