Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Ukrajinci získali osobní údaje ruských Wagnerovců: Potrestáme katy, vrahy a násilníky, varují

Autor: pma - 
20. září 2022
14:31

Skupina obávaných ruských žoldáků, známá jako Wagnerovci, má důvod k obavám. Podle informací, které na sociálních sítích potvrdil ukrajinský vicepremiér a ministr pro digitální transformaci Mychajlo Fedorov, se ukrajinským expertům podařilo prolomit zabezpečení soukromé armády.

Ukrajinci mají další páku na to, aby vnesli zmatek do ruských řad. Jejich počítačovým expertům se totiž podařilo prolomit webové stránky obávané Wagnerovy skupiny a ukrást citlivá data o nájemných válečnících.

„Webové stránky Wagnerovy skupiny, která shromažďuje ruské vězně pro válku na Ukrajině, nabourala naše IT-armáda,“ uvedl na sociální síti Telegram ukrajinský vicepremiér a ministr pro digitální transformaci země Mychajlo Fedorov.

Wagnerovci by se podle něj měli obávat. „Máme všechny osobní údaje žoldáků. Každý kat, vrah a násilník bude tvrdě potrestán. Pomsta je nevyhnutelná!“ hlásí politik. Informaci s odvoláním na politika publikoval tamní deník Ukrajinska pravda. Z nezávislých zdrojů se zprávu ověřit nepodařilo.

Wagnerova skupina je soukromou vojenskou armádou, za níž stojí „Putinův kuchař“, oligarcha Jevgenij Prigožin. Jako součást ruských ozbrojených sil bojovali Wagnerovci například při konfliktech v Libyi a Sýrii. Podle odhadů by v soukromé armádě mělo působit až pět tisíc vojáků.

8:39
Dnes

„Chlapi, nechte mě tady. Nemůžu chodit,“ pronese ukrajinský voják v úzkém zákopu pod neustálým ruským ostřelováním. Přes obvazy na nohách poraněných od šrapnelů mu teče krev. Zatímco leží na zemi a kouří cigaretu, zdravotnice jednotky se ho snaží ošetřit. Před chvílí několik metrů od nich projely čtyři nepřátelské tanky a přiměly je i jejich spolubojovníky ukrýt se do černé úrodné země, která se otřásá, jak se stroje valí nad hlavou. Misí jednotky bylo znovudobytí 150 metrů zákopů podél hranice lesa ve východoukrajinském městě Avdijivka, o které se na ukrajinské frontě vedou jedny z nejtěžších bojů, napsala stanice CNN.

7:46
Dnes

V Severní Makedonii dnes začíná zasedání ministrů zahraničí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), na kterém bude Česko zastupovat Jan Lipavský. Plánovaná přítomnost šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova přiměla zástupce Ukrajiny, Polska a pobaltských států zrušit svou účast.

6:40
Dnes

Dobré ráno, zatímco většina dezinformací o válce mezi Ruskem a Ukrajinou se soustředí na frontové linie konfliktu, manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se pravidelně stává terčem lživých obvinění. Podle nich si Olena Zelenská žije zhýralým způsobem života za peníze daňových poplatníků. Více čtěte zde: Ruská dezinformace cílí na „zhýralost“ první dámy

Zobrazit celý online

Video  Wagnerovci: Putinovi nebezpeční nájemní vrazi a žoldáci  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud