Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Čečenští hrdlořezové hrozí Ukrajině: Pošleme k vám další bojovníky! Špioni promluvili o ztrátách

Autor: tsv - 
2. července 2022
05:00

Rusko-čečenský propagandista German Sadulajev na sociální síti Telegram prohlásil, že Ruská federace připravuje čtyři nové ozbrojené bataliony obohacené o čečenské bojovníky. Podle zpráv ze Západu je přitom zřejmé, že Rusko není v tuto chvíli schopné odstartovat novou ofenzivu proti Ukrajině. Podle britské armády okupantské jednotky přišly během dobývání luhanského Severodoněcku o obrovské množství válečné techniky i samotných vojáků.

Propagandista na Telegramu oznámil přípravu čtyř nových rusko-čečenských batalionů. Podle Sadulajeva se má jednat o vycvičené muže, vybavené těžkými zbraněmi, za cíl mají mít zahájení nové ofenzivy proti Ukrajině. Jeho tvrzení ovšem odporují zprávám západních úřadů, podle kterých Rusko nemá kapacitu na vyhlašování velkých útočných operací.

Jednotky prezidenta Vladimira Putina měly podle Velké Británie utrpět těžké ztráty při dobývání východoukrajinského Donbasu. Během okupace luhanského Severodoněcku přišly o enormní množství techniky a vojáků, píše server DailyMail. Podrobení Severodoněcku je podle západních úřadů přitom jen malým „taktickým úspěchem“.

40 tisíc vojáků a neudržitelná taktika

„Ruské ozbrojené jednotky jsou čím dál tím prázdnější,“ uvedlo ve své nejnovější zprávě britské ministerstvo obrany. „V tuto chvíli přijímají úroveň jakési degradované válečné efektivnosti, která je pravděpodobně dlouhodobě neudržitelná.“

Podle odhadů Ozbrojených sil Ukrajiny přišlo Rusko od zahájení invaze o 35 750 vojáků, 1577 tanků, 3736 brněných vozidel, 796 dělostřeleckých systémů, 217 letadel, 186 vrtulníků, 15 lodí, 645 bezpilotních dronů a 143 střel s plochou dráhou letu.

21:55
7. 8. 2022

Drazí čtenáři, pro dnešek opět s online přenosem o válce na Ukrajině končíme, pokračovat budeme zítra ráno. Přejeme dobrou noc.

21:53
7. 8. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že potenciální vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou se konat nebudou, pokud budou okupanti v okupovaných oblastech schvalovat protiprávní referenda.

21:30
7. 8. 2022

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

Kompletní online

Video  Útok Rusů na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa