Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Britská velvyslankyně musela v Rusku na kobereček. Pozvali si ji kvůli „urážkám“ Londýna

Autor: ČTK - 
30. června 2022
19:48

Rusko si předvolalo britskou velvyslankyni, aby jí vyjádřilo svůj silný protest proti urážlivým výrokům ze strany Londýna. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničí. Kritizovaná vyjádření se podle Moskvy týkala mimo jiné údajných ruských hrozeb použitím jaderných zbraní.

Ruské ministerstvo uvedlo, že tlumočilo silný protest velvyslankyni Deborah Bronnertové kvůli „neomaleným výrokům britského vedení vůči Rusku, jeho lídrům a oficiálním představitelům úřadů i vůči ruskému lidu“.

Bonnertové bylo předáno memorandum konstatující, že „urážlivá rétorika představitelů úřadů Spojeného království je nepřijatelná“, uvedlo dále ministerstvo. „Ve slušné společnosti je zvykem se za taková vyjádření omluvit,“ zdůraznila ruská diplomacie.

Rusko údajně ministryni sdělilo, že protestuje proti britským prohlášením obsahujícím „záměrně nepravdivé informace, zejména o údajných ruských 'hrozbách použití jaderných zbraní'“. Podle agentury Reuters není jasné, jaké konkrétní výroky má Moskva na mysli. Británie silně podporuje Ukrajinu v její válce s Ruskem a poskytuje jí zbraně. Londýn je proto častým terčem kritiky ze strany Kremlu.

20:31
Dnes

Takto vypadá vrakoviště zničených vozů v okupovaném Mariupolu. Podle tamní městské rady chtějí okupanti zničit prostředky veřejné dopravy, aby se z města nikdo nemohl evakuovat. Informovala o tom televize Nexta.

20:13
Dnes

Podle internetové stránky MarineTraffic.com, která monitoruje pohyb lodí, byla Razoni dnes odpoledne u pobřeží Turecka. Razoni veze náklad 26.527 tun kukuřice a v pondělí vyplula z největšího ukrajinského přístavu Oděsa.

19:33
Dnes

Ukrajinská prokurátorská kancelář prošetřuje 26 tisíc válečných zločinů, ke kterým mělo dojít na Ukrajině. Agentuře Reuters to řekl Jurij Bilousov, šéf oddělení válečných zločinů. 135 lidí bylo obviněno, 15 osob je vazbě.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa