Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Ruský plukovník v televizi zkritizoval ruskou invazi na Ukrajinu: Po dvou dnech záhadně obrátil!

Autor: jel - 
24. května 2022
20:41

Ruský vojenský a bezpečnostní expert Michail Chodarjonok, který mnoho let působil v protivzdušné obraně Ruska a poté na vysokých pozicích v generálním štábu, před několika dny vystoupil v ruské propagandistické televizi Rossija 1. V přenosu otevřeně kritizoval ruskou invazi na Ukrajinu. Mimo jiné prohlásil, že situace se bude pro Rusko zhoršovat a otevřeně oponoval moderátorce. Po dvou dnech je však všechno jinak. Plukovník vystoupil ve vysílání znovu a mírnil svá předchozí vyjádření.

Michail Chodarjonok už před zahájením ruské invaze na Ukrajinu tvrdil, že Rusko podceňuje ukrajinskou nenávist k němu, a že na Ukrajině  nikdo ruské vojáky vítat nebude.

S další kritikou vystoupil před několika dny přímo v propagandistické televizi Rossija 1 a neváhal ani oponovat známé prokremelské moderátorce Olze Skabajevové. „V podstatě celý svět je proti nám, i když si to nechceme připustit,“ řekl například expert. Dále uvedl, že šířící se zprávy o upadající ukrajinské morálce nejsou pravdivé a že podpora Číny a Indie není bezpodmínečná. Sdělil také, že hrozba raketami směrem k Finsku je směšná a mnoho dalších věcí. Skabajevová byla během celého výstupu očividně šokována. 

Najednou otočil!

„Situace se pro nás jednoznačně zhorší. Největší problém je ten, že jsme v geopolitické izolaci,“ nešetřil kritikou plukovník.

Jenže po dvou dnech je všechno jinak. Chodarjonok se opět objevil ve vysílání Rossija 1, ale tentokrát svá slova mírnil a říkal zcela něco jiného. Naopak tvrdil, že Ukrajina rozhodně nemůže vést protiútok a jakékoli řeči o tom jsou přehnané. 

„Ukrajina bude v blízké budoucnosti nemile překvapena. Můj odhad je, že události se vyvinou v náš prospěch,“ vyvracel najednou nervózně expert svá předchozí tvrzení. Tvrdil, že zprávy, které šíří Ukrajina o tom, že vede protiútok a zasahuje ruské cíle, nejsou pravdivé. Vyvrátil v podstatě vše, co řekl o několik dnů dříve.

13:48
Dnes

Média: 70 vyhoštěných ruských diplomatů opustilo Bulharsko. Dvě ruská vládní letadla převezla diplomaty a jejich rodinné příslušníky do Moskvy poté, co je Bulharsko 30. června prohlásilo za personu non grata za „vměšování do bulharských domácích záležitostí“, uvedla bulharská média.

13:38
Dnes

V Rusy okupovaném Lysyčansku zůstává více než 10 000 civilistů. Z města odešlo asi 90 % obyvatel, poškozeno je 90 % infrastruktury, chybí voda a plyn, také problémy s elektřinou.

13:33
Dnes

Bezpečnostní služba zatkla ruské agenty, kteří prozrazovali polohu ukrajinských jednotek. SBU oznámila zatčení tří lidí v Mykolajivské oblasti, kteří údajně prováděli průzkum bojových pozic a pohybů ozbrojených sil. Také lokalizovali kritickou infrastrukturu, uvádí SBU.

Zobrazit celý online

Video  Expert o zajatých Ukrajincích z Azovstalu: V rukách Rusů je čekají zvěrstva!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa