Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Devítiměsíční dívku znásilnili svíčkou: Ukrajinská ombudsmanka popsala zvěrstva ruských vojsk!

Autor: rix - 
20. května 2022
17:54

Ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová přišla s šílenými čísly ohledně znásilňování ukrajinských civilistů ruskými hordami. Úřady z toho důvodu zřídily speciální horkou linku, na kterou za posledních 24 hodin zavolalo šestapadesát obětí! Nejmladší zneužitou ruskými okupanty je teprve devítiměsíční dívenka, kterou měli Rusové zneuctít svíčkou.

Většina telefonátů pochází z míst, která se podařila ukrajinským vojskům osvobodit. Věk postižených je mnohdy děsivý. Podle Denisovové jsou mezi zneuctěnými i desetiletí chlapci. „Za čtyřiadvacet hodin jsme obdrželi šestapadesát telefonátů,“ potvrdila Ukrajinka smutnou zprávu. 

Popsala i znásilnění devítileté dívky v Izjumu. „Měla dokonce poraněné genitálie,“ popsala žena. Celému příšernému činu byla nucena přihlížet její matka. „Je úplně v šoku,“ uvedla ombudsmanka.

A co víc, obzvláště ohavným způsobem ponížili agresoři i devítiměsíční dívku. „Znásilnili ji svíčkou,“ uvedla Denisovová podle serveru Nexta. Okupanti si neodpustili ani zneužívání ročních chlapců. 

„Tohle je genocida ukrajinského lidu, a to zvláště krutým způsobem,“ zoufala si ombudsmanka a apelovala, aby byli Rusové souzeni za páchání válečných zločinů. „Volám na všechny naše přátele po celém světě, aby navýšili sankce proti Rusku,“ uvedla. 

8:02
Dnes

Dobytí Lysyčansku, a tím i celé Luhanské oblasti, mezitím potvrdily i americký Institut pro výzkum války (ISW) a britské ministerstvo obrany. To s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky uvedlo, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku a pravděpodobně ustoupily do předem připravených obranných postavení. Rusko se nyní podle Londýna téměř jistě soustředí na dobytí Doněcké oblasti, jejíž velká část zůstává pod kontrolou ukrajinských sil. Za „velmi nepravděpodobné“ pokládá, že by se v nadcházejících týdnech změnil dosavadní vyčerpávající způsob bojů o Donbas.

7:45
Dnes

Reuters: Evropská investiční banka si klade za cíl získat pro Ukrajinu 100 miliard eur. Banka  navrhne investici ve výši 104,3 miliardy dolarů na obnovu Ukrajiny na dnešní konferenci o obnově Ukrajiny ve Švýcarsku, uvádí agentura Reuters.

7:22
Dnes

Ruská vojska se snaží proniknout ke Slovjansku od Izjumu, hlásí ukrajinský generální štáb, aniž by se zmínil, zda Rusové v tomto směru dosáhli nějakého úspěchu; jen konstatoval, že „boje pokračují“. V ranním hlášení rovněž uvedl, že Rusové upevňují své pozice v Severodoněcku a Lysyčansku, jehož dobytí ruskými jednotkami ukrajinské velení v neděli potvrdilo. Ve směru na Kramatorsk ruské oddíly podle Kyjeva po dělostřelecké přípravě překonaly řeku Severní Doněc.

Zobrazit celý online

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa