Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Šílená slova moderátora ruské TV: Odpůrcům vyhrožoval koncentráky a sterilizací!

Autor: rix - 
6. května 2022
18:34

Prominentní moderátor Karen Šachnazarov šokoval v ruské státní televizi vyhrožováním odpůrcům Ruska. Na prvním kanálu řekl, že nepřátelé by měli být umístěni do koncentračních táborů. Navrhoval i povinnou sterilizaci!

„Pro odpůrce znaku Z nebude existovat žádné slitování,“ vyhrožoval známý ruský moderátor. „Situace se stala velmi vážnou,“ mínil. „Koncentrační tábory, převýchova a sterilizace,“ vyjmenoval Šachnazarov, co podle něj musí být provedeno. Později uvedl, že jeho šílená slova byla vytržená z kontextu, informoval deník Daily Mail

O existenci podobných táborů přitom promluvili někteří z unesených Ukrajinců. Tzv. „filtrační tábor“, který Rusové zřídili u obléhaného Mariupolu, popsala žena Olena se svým manželem. 

Ukrajinka promluvila o tom, jak žalostné byly ve filtračním táboře hygienické podmínky. „Starší lidé spali na chodbách bez matrací a přikrývek. Pro tisíce lidí tam byl jen jeden záchod a jedno umyvadlo. Začala se šířit úplavice. Neexistoval prostě způsob, jak se umýt a všude to smrdělo,“ vzpomínala na prožité hrůzy.

„Bylo to jako skutečný koncentrační tábor,“ popsal se vší vážností její manžel Oleksandr. Při příchodu jim byly sejmuty otisky prstů, fotografovali je ze všech stran a několik hodin je vyslýchali ruští důstojníci. 

14:10
Dnes

Česko si uvědomuje výtky, které mu kvůli nenávistným projevům vůči ukrajinským uprchlíkům adresovala mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI). Problém předsudečného násilí stejně jako další výzvy se snaží řešit. ČTK to dnes řekla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Reagovala tak na výroční zprávu AI. Ta poukazovala na to, že uprchlíci čelili v ČR projevům nenávisti, nenarovnala se práva lidí ze sexuálních menšin a pokračuje segregování romských školáků.

„Zpráva popisuje výzvy, kterých jsme si vědomi... Uvědomujeme si důležitost problematiky předsudečného násilí z nenávisti, jehož terčem byli ukrajinští uprchlíci. Je to téma, na kterém pracujeme,“ uvedla zmocněnkyně.

13:45
Dnes

Evropská komise dnes uvolnila dalších 1,5 miliardy eur (38 miliard korun) z balíku finanční pomoci Ukrajině. Částka je poslední platbou z celkově šestimiliardového grantu, který má zemi čelící ruské agresi pomoci se základními výdaji státu, prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.

13:15
Dnes

V důležitých věcech v rámci V4 najdou nejvyšší armádní představitelé Maďarska, Polska, Slovenska a ČR vždy shodu bez ohledu na možné politické rozdíly. Novinářům to po dvoudenním jednání nejvyšších armádních představitelů v liblickém zámku řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Jednání bylo zároveň i zhodnocením českého předsednictví V4. Tématem byl také průběh konfliktu na Ukrajině, jeho vývoj a potřebné kroky k podpoře Ukrajiny, ale také koordinace v rámci aktivit EU a NATO.

Zobrazit celý online

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa