Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Chlapec (10) truchlí na hrobě svého táty: Padl při obraně města Irpiň

Autor: štt - 
14. května 2022
12:04

Ukrajinský hoch byl vyfocen u hrobu svého zemřelého otce, který padl při obraně města Irpiň. Fotografie se ihned stala dalším ze symbolů odporu Ukrajinců proti ruské invazi.

Desetiletý Savely byl vyfotografován, jak stojí u hrobu svého otce Igora Krotkikha, který byl zabit v bitvě o Irpiň 21. března, když bránil svou zem a svou rodinu před ruskými útočníky.

„Odpočívej v pokoji, Igore, tvoje oběť nebude nikdy zapomenuta,“ zní v popisku fotografie, která byla zveřejněna na twitterovém účtu Bykvu informujícím o dění ve válečné Ukrajině.

Soustrast pod fotkou vyjádřili mnozí uživatelé. „Upřímnou soustrast vám a vaší rodině. Váš otec byl hrdina,“ napsala uživatelka Tami. Příběh koluje i po českém internetu, kde se mísí slova uznání a smutku.

22:00
5. 7. 2022

Ruská armáda ostřelovala město Sumy až 60krát denně.  V důsledku ostřelování byly poškozeny obytné budovy a podnik. Je známo, že jedna osoba byla zraněna.

 

21:56
5. 7. 2022

Další fotografie z tržiště ve městě Slovjansk, které ostřelovali Rusové.

21:28
5. 7. 2022

Zelenskyj požaduje od generálního štábu vysvětlení ohledně omezení cestování branců. „Žádám generální štáb, aby v budoucnu nedělal podobná rozhodnutí beze mne,“ řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.

 

Zobrazit celý online

Video  Smrt osobností Mládkové a Uzla. Vyhlásí Putin válku? A Bohdalka slaví 91!  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa