Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Putin poslal svou dceru do domácího vězení?! Prý chtěla uprchnout z Ruska!

Autor: pma - 
22. dubna 2022
05:00

Vědkyně a dcera ruského prezidenta Vladimira Putina, Maria Voroncovová Faassenová chtěla u příležitosti svých 37. narozenin odletět na dovolenou do „spřátelené“ země. To jí ale táta zatrhl a nakázal jí domácí vězení. Prý se bál, že se do Ruska už nevrátí.

Nejstarší dcera ruského prezidenta Vladimira Putina, Maria Voroncovová Faassenová (36) se narodila v době, kdy byl ruský prezident ještě agentem KGB. Přestože používá příjmení své babičky a svého manžela, její vazba na prezidenta Putina je dávno veřejným tajemstvím. 

Maria je odbornicí na vzácná genetická onemocnění u dětí. Mimo to je i přední výzkumnou pracovnicí Národního radiologického centra lékařského výzkumu Ministerstva zdravotnictví Ruské federace. 

Na dovolenou mířila s novým přítelem

Dovolená by se jí určitě hodila, ale kvůli svému otci si jen tak nikam nezaletí. Voroncová měla v plánu v příštím týdnu odletět u příležitosti svých 37. narozenin na romantickou dovolenou do „spřátelené“ země. Podle kanálu General SVR Telegram jí měl dělat společnost její nový přítel Jevgenij Nagornyj. S tím Maria randí od rozpadu svého manželství se synem plukovníka NATO, Jorritem Faassenem.

Chtěla uprchnout z Ruska?

Ruský prezident prý totiž s dceřiným výletem nesouhlasil. „Putin odpověděl kategorickým odmítnutím, čímž posílil bezpečnostní ochranu Marie,“ uvádí telegramový kanál. Mariu teď prý místo dovolené v tropech a koupání v moři čeká domácí vězení. Skutečným důvodem má být Putinova obava, že se vědkyně neplánovala do Ruska vrátit! Zpráva ovšem neuvádí, zda motivem plánovaného úprku z vlasti měla být probíhající válka mezi Ruskem a Ukrajinou, kterou vyvolal její otec.  

12:56
Dnes

Norská vláda poskytne Ukrajině 1,1 miliardy NOK (asi 74 milionů dolarů) na pomoc při opravě její energetické infrastruktury. Již bylo rozhodnuto, že 120 milionů NOK bude použito na opravu energetického sektoru v Charkově.

12:07
Dnes

Vedoucí představitelé skupiny zemí G7 se nezabývali mírovými návrhy ruského prezidenta Vladimira Putina ohledně války na Ukrajině, uvedl německý kancléř Olaf Scholz během mírového summitu ve Švýcarsku, informoval deník Guardian.

11:51
Dnes

Dva dozorce, které dnes drželi muži ve vazební věznici v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska jako rukojmí, se podařilo osvobodit. Skupina útočníků je po zásahu bezpečnostních sil po smrti, napsala agentura TASS. Agentura Reuters krátce předtím uvedla, že z místa byla slyšet střelba.

Skupina mužů se ve vazební věznici v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska zmocnila dvou dozorců a držela je jako rukojmí, uvádí ruské agentury. Podle telegramového kanálu Baza muži, kterých bylo podle různých zdrojů pět až šest, tvrdili, že jsou stoupenci teroristické organizace Islámský stát (IS).

Zobrazit celý online

Video  Abramovič na Ukrajině. Mynářova cesta do Kataru vyšla na 100 tisíc! A smrt Ronaldova syna  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

Video  Abramovič na Ukrajině. Mynářova cesta do Kataru vyšla na 100 tisíc! A smrt Ronaldova syna  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa