Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 21°C

Z ringu na bitevní pole: Vitalij Kličko (50) chce vytáhnout proti okupantům se zbraní v ruce!

Autor: rix - 
25. února 2022
12:34

Současnému starostovi Kyjeva Vitaliji Kličkovi došla trpělivost. Proti ruským okupantům chce vytáhnout se zbraní v ruce. Nedávno bývalý boxerský šampion oplakal pohřeb kapitána Antona Sidorova, který padl na Donbasu. Jak uvedl, nemá jinou možnost. Do bojů by chtěl zasáhnout i jeho bratr Vladimir. 

V rozhovoru pro ITV byl Vitalij dotázán, zda by se přidal k civilistům v boji a chopil se zbraní. „Nemám jinou možnost, musím. Budu bojovat,“ odpověděl Kličko rozhodně. „Věřím v Ukrajinu, svou zemi a ve svůj lid,“ popsal bývalý rváč. 

A co víc, do boje s ním chce vytáhnout i jeho bratr Vladimir. „Svět může pozorovat, jak bezohledný a smrtící je imperialismus,“ reagoval na rusko-ukrajinský konflikt. Zatímco Putinova vojska pustoší Ukrajinu, oba neohrožení bratři se rozhodli vzít osud do vlastních rukou. „Ať je historie naší lekcí a již se neopakuje,“ dodali podle deníku Daily Star.

Poslední kapka

Vitalij Kličko se rozhodl válčit krátce poté, co oplakal smrt kapitána Antona Sidorova, který padl při ostřelování Donbasu. „Od prvních dnů ruské agrese bránil územní celistvost a nezávislost Ukrajiny na východě našeho státu,“ vzpomínal zdrcený Kličko na Sidorova, který zemřel u obce Novoluhansk.

„Zemřel při ostřelování ilegálními ozbrojenými skupinami a ruskými okupačními silami na Donbasu,“ potvrdil starosta hlavního města smutný fakt. Kličko vyjádřil svou lítost a zdůraznil, že město pomůže jak dětem zesnulého kapitána, tak i jeho ovdovělé ženě. „Byl to opravdový obránce Ukrajiny,“ dodal

Z boxera starostou

Do veřejného dění se boxer s titulem PhD. výrazně zapojil za oranžové revoluce na podzim 2004, kdy podpořil pozdějšího prezidenta Viktora Juščenka. Sám se opakovaně pokoušel získat křeslo starosty Kyjeva, uspěl ale až na jaře 2014, po dramatických událostech na Majdanu. Během nich patřil mezi čelní představitele opozice proti prezidentovi Viktoru Janukovyčovi. Po Janukovyčově svržení dokonce uvažoval o kandidatuře na hlavu státu, nakonec ale podpořil Petra Porošenka.

Video  Ruská invaze na Ukrajině! Tvrdé boje, reakce světa i drsná slova Zemana  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

 

 

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud