Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Jaromír Soukup na ústupu z obrazovky: Ztratil své impérium! Rýsuje se velký návrat do televize?

Aktualizováno -
15. května 2024
12:15
Autor: ČTK, red - 
14. května 2024
15:36

Podnikatel Jan Čermák plně ovládl společnost Empresa Media, která z 99 procent vlastní a provozuje TV Barrandov. Čermák, nebo jedna z jeho společností, získal od Jaromíra Soukupa zbývajících 50 procent Empresy. Vyplývá to z údajů Evidence skutečných majitelů. Podíl v mediální agentuře Médea si Soukup podle výpisu z evidence ponechal. Podle Hospodářských novin se pravděpodobně blíží konec Soukupova televizního moderování. Čermák však má údajně k dispozici zpravodajský tým, v němž figuruje i někdejší známá televizní tvář Jitka Obzinová.

Kupní cena není známa. Čermák již od podzimu loňského roku v Emprese vlastnil poloviční podíl a zajišťoval provozní financování televize.

Soukup pro Deník N popřel, že by Čermák získal v Emprese 100 procent. „Říkám vám, jak to je, tedy 50/50. Je tam nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka,“ sdělil redakci Deníku N. Soukup současně vyloučil, že by Čermák převzal jeho podíl v TV Barrandov bez jeho vědomí. Vyjádření Čermáka ČTK zjišťuje.

Čermák již dříve uvedl, že skupinu čeká reorganizace, stabilizace a ozdravení hodnotných aktiv, zejména televize a časopisů s tím, že cílem projektu je ve střednědobém horizontu prodej novému strategickému vlastníkovi.

Podle Hospodářských novin se pravděpodobně blíží konec moderování pořadů Soukupem ve vysílání TV Barrandov. „Čermák má pro tento scénář v pozoru zpravodajský tým kolem Jitky Obzinové a Vladimíra Pinkera, zkušených mediálních matadrů z konkurenčních televizí,“ uvedly Hospodářské noviny.

Barrandov Televizní Studio získalo na konci letošního února tříměsíční ochranu před věřiteli, kterým v té době dlužilo 991 milionů korun. Následně v březnu soud schválil moratorium i pro firmu Media Master, která zajišťuje reklamu pro programy televize Barrandov.

Barrandov TS v současnosti vysílá televizní programy TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov. Ty měly v dubnu podle měření Asociace televizních organizací podíl na sledovanosti 2,2 procenta mezi diváky staršími 15 let. Empresa Media vedle provozu Barrandov TS vydává časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt.

Video  Překvapení na Miss: Soukup vyvedl novou lásku!  - David Turek, Daniel Kristl
Video se připravuje ...

Miroslav Miki ( 15. května 2024 21:16 )

🤣🤣🤣A já jsem princezna ze Sáby

krapotkin ( 15. května 2024 16:04 )

Zapomněl jsi na TV11.

Drž hubu ( 15. května 2024 14:50 )

Jaromír Soukup je nejelpší moderátor všech dop ☝️

Chocho Loušek ( 15. května 2024 07:36 )

To bylo slávy když ta tv začala. Všichni tam vystupovali, hráli, točili.
Dneska je to hnůj všech hnojů a von ,ten adhd, se tam prezentuje immerwäre.

Miroslav Miki ( 14. května 2024 20:28 )

🤣🤣🤣

Zobrazit celou diskusi