Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Dva pracovníci Temelínu přišli o život: K neštěstí došlo při práci na horkovodu jaderné elektrárny

Aktualizováno -
27. května 2023
15:18
Autor: ČTK, ČTK, mav, mav, Vlaďka Hradská, Vlaďka Hradská - 
26. května 2023
20:48

V Olešníku na Českobudějovicku v pátek odpoledne zemřeli dva muži, kteří odvětrávali šachtu horkovodu z Jaderné elektrárny Temelín. Přesná příčina úmrtí zatím není známá. Že šlo o zaměstnance JE Temelín, potvrdil pro ČTK její mluvčí.

Tragická událost se stala v části Olešníku Nová Ves. „Na místě byl pracovník inspektorátu práce. Bližší okolnosti zjišťujeme,“ informovala policejní mluvčí Martina Joklová. Zahynuli kolem 16:00.

„Oba muže záchranáři několik desítek minut oživovali, avšak resuscitační úsilí bylo marné a muže se nepodařilo zachránit,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

„Můžeme potvrdit smrtelný úraz dvou zaměstnanců. Došlo k němu mimo areál elektrárny,“ uvedl pro iDnes.cz mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták. „Okolnosti prověřujeme, cokoli dalšího není možné aktuálně sdělovat. Intenzivně spolupracujeme s policií a jsme připraveni poskytnout maximální pomoc rodině. Je nám to nesmírně líto.“

Na místě zasahovali nejen záchranáři, ale i hasiči a policisté. Příčinu úmrtí určí až soudní pitva.

Horkovod do Českých Budějovic se stále ještě buduje, má několikaletý skluz. „I přes námi nezaviněné zpoždění do finále a my mu věnujeme maximální pozornost,“ tweetoval v březnu Bohdan Zronek z představenstva skupiny ČEZ.

Video  Primátorka Vaňková v debatě Blesku: Pro energetickou soběstačnost Brna je horkovod z Dukovan zásadním projektem  - Mall TV a Blesk TV
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa