Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Polojasno 23°C

Velitel Vojenské policie Foltýn chce po pár měsících skončit. Kvůli potížím s podřízeným

Autor: ČTK - 
21. února 2023
16:26

Velitel vojenské policie Otakar Foltýn požádal ke konci února o uvolnění z funkce, sdělila dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) Ekonomickému deníku. O jeho žádosti informovala Černochová členy sněmovního výboru pro obranu a požádala o svolání výboru v co nejkratší době, aby bylo možné žádosti vyhovět.

Foltýnův odchod souvisí podle serveru s jeho postupem ve věci stíhání šéfa inspekce vojenské policie Tomáše Voráče kvůli podezřelému nákupu přístroje na ochranu proti odposlechu ze zvláštních finančních fondů vojenské policie. Foltýn Voráče nepostavil mimo službu, což podle předpisů měl udělat, napsal Ekonomický deník.

Černochová uvedla, že Foltýnovu žádost obdržela minulý čtvrtek. „Dnes odpoledne jsem požádala předsedu výboru pro obranu Lubomíra Metnara (ANO) o svolání výboru v co možná nejkratším termínu, abychom mohli žádosti pana Foltýna vyhovět,“ řekla serveru. Termín svolání výboru podle ní závisí na jeho členech.

Foltýn je velitelem vojenské policie od loňského července, do té doby sloužil v analytickém oddělení velení armády. V minulosti pracoval třeba u speciálních sil v odboru koncepcí a řízení nebo jako právník na Inspektorátu náčelníka generálního štábu. Černochová dříve Foltýna označila za vynikajícího vojenského právníka s téměř dvacetiletou praxí. Jako právník působil ve třech zahraničních operacích v bývalé Jugoslávii a Afghánistánu.

Video  Výbuch rakety v Polsku: Jak zabránit dalšímu omylu? Dodat Ukrajině moderní systémy, říká analytik  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Citronel ( 21. února 2023 18:10 )

Je nejvyšší čas prchnout z armády, kapitán Šebrle by měl také odevzdat uniformu, nebo ho Černochová pošle do boje v první vlně.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa