Neděle 11. června 2023
Svátek slaví Bruno, zítra Antonie
Oblačno, bouřka 24°C

Pohřeb podnikatele Gottvalda ml. (†55), který dovedl Prymulu na Vyšehrad: Dorazili Redl i Faltýnek

Autor: dn - 
22. října 2022
13:04

Na pohřeb nedávno zesnulého lobbisty a podnikatele Jana Gottvalda mladšího dorazily tváře spojené s výraznými kauzami posledních let. Zúčastnili se tak například Michal Redl, který je v současnosti vyšetřován ohledně kauzy Dozimetr, či aktéři neslavné schůzky v restauraci na pražském Vyšehradě, která stála místo tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu, píšou Seznam Zprávy a PrahaIN.

Gottvaldův pohřeb se konal v pátek v Drnovickém kostele sv. Vavřince, na dohled od tamního fotbalového stadionu. Na tom v 90. letech proháněla velká jména českého fotbalu, mimo jiné Martin Vaniak, Erich Brabec či Radek Drulák a dokonce se tam hrály evropské poháry. To bylo vše možné díky investicím Gottvalda seniora, který byl spojený se známými postavami 90. let, zejména s bossem podsvětí Františkem Mrázkem. V novém miléniu však klub dostihly finanční problémy, spadnul do nižší ligy a do konkurzu a stadion je tak v současnosti pouze mementem divokých 90. let.

Dorazila hlavní postava kauzy Dozimetr

Pohřbu se údajně zúčastnilo až 300 hostů, dorazili lidé spojeni jak s érou Gottvalda staršího, jako například podnikatel a další bývalý spolupracovník Františka Mrázka Čeněk Absolon, tak i výrazné tváře skandálů posledních let. Jedním z účastníků tak byl například lobbista a jeden z hlavních účastníků kauzy Dozimetr, která letos hýbala pražskou politikou, Michal Redl.

Tento bývalý spolupracovník Radovana Krejčíře, na kterého měla vazby i rodina Gottvaldů, dříve unikl vězení pouze díky pochybným posudkům o nesvéprávnosti, v červnu však po razii na pražském magistrátu skončil ve vazbě. Minulý měsíc ale složil desetimilionovou kauci a je nyní vyšetřován na svobodě.

Redl podle zjištění Seznam Zpráv od roku 2002 působil v dozorčí radě drnovického fotbalového klubu, kromě toho má ale blízký vztah i s Gottvaldovým synem Janem „Jay Jay“ Gottvaldem, který je profesionálním zápasníkem MMA. Na instagramovém profilu nejmladšího z Gottvaldů je k nalezení i jeho společná fotka s Redlem ze španělské Marbelly.

Neslavné koronavirové setkání na Vyšehradě

Pietního obřadu se ale zúčastnili i lidé spojeni s kauzou, díky které se Gottvald jr. nejvíce zapsal do veřejného povědomí, bývalý místopředseda ANO a jeden z nejbližších spolupracovníků Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek a majitel vyšehradské restaurace Rio’s Raimond Špunda.

S Faltýnkem měl Gottvald dlouhodobě blízké vztahy, a právě ve Špundově restuaraci se v říjnu 2020, neboli v době silných koronavirových restrikcí, odehrálo Gottvaldem zorganizované setkání, kterého se zúčastnil i tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten musel poté, co jej fotografové Blesku zachytili kolem půlnoci bez roušky na odchodu z restaurace, která měla být podle jím vyhlášených opatření zavřená, rezignovat.

Gottvald zemřel ve středu 12. října náhle na zástavu srdce po schůzce na pražském magistrátu. Na ulici se jej pokusili resuscitovat na místo přivolané záchranné složky, Gottvald ale i přesto na místě zemřel. V posledních letech údajně řešil špatnou finanční situaci rodiny, mimo jiné právě v souvislosti s drnovickým fotbalovým klubem, do nějž jeho otec údajně investoval přes sto miliónů korun.

Video  Prymula v Blesku o opičích neštovicích: Šířit se mohou kdekoliv! Najde se hyperšiřitel?  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

tom999 ( 22. října 2022 19:48 )

Klíčový svědek o pandurech nic nepoví, ochrnul při podivné nehodě na lovu
.... 22.2.2010

Zbrojařský magnát Pavel M u s e l a je svědkem, který by mohl rozkrýt pozadí nákupu !! P a n d u r ů !!. O zakázce, nad níž se vznáší podezření z korupce, ale nikdy nic neřekne. Nemůže. V říjnu 2008, kdy vrcholila jednání o nové smlouvě mezi Steyrem a ministerstvem obrany, utrpěl vážná zranění při lovu.

Musela zázrakem přežil, následky zranění mu ale zůstanou do smrti. Poranění mozku se ale zřejmě už nikdy nezhojí. Je nesvéprávný. Dokáže sice komunikovat, pozná svou rodinu, ovšem na to, co se mu stalo, si nepamatuje. Stejně jako na cokoliv ze své podnikatelské minulosti.

Pavel mi vždycky říkal: Pandury jsou moje dítě. Je to můj největší obchod. To, co se mu stalo, rozhodně nebyla náhoda," je přesvědčen Muselův bratr Karel a dodává: "Pokud byste teď přišel k mému bratrovi a vyslovil slovo pandur, nebude vůbec vědět, o co se jedná. Bohužel."

Bývalí manažeři firmy Steyr (vyrábějící transportéry Pandur) přitom na skryté kameře MF DNES označili Muselu, velmi dobrého přítele bývalého šéfa ČSSD a expremiéra Stanislava Grosse, za klíčového hráče při zákulisních dohodách s politiky.

Příliš podezřelá nehoda
Policie zpočátku vyšetřovala zranění Musely jako nehodu. Na lovu v lese byl se zbrojařem jen jeho kamarád Luboš N., který uvedl, že jeho šéf nešťastnou náhodou spadl z posedu. "Tvrdil, že ušel asi 20 až 30 metrů od posedu, uslyšel nějaký zvuk, a když se obrátil, viděl padat tělo," popisuje zlínský krajský státní zástupce Roman Kafka. Sám Luboš N. s médii nekomunikuje.

Musela utrpěl vážná poranění mozku a otevřené zlomeniny lebky. Přerazil si také osm žeber a krček kloubu nohy. Podle informací MF DNES však přišla kriminalistům celá řada okolností podezřelá - především přílišná vzdálenost těla od posedu či role Luboše N., který už byl v minulosti trestán za násilí.

Znalec Štraus navíc vyloučil, že by se Muselovo tělo mohlo dostat na místo nálezu pádem z posedu.

tom999 ( 22. října 2022 19:43 )

takto se l i k v i d u j i -- kmotricci

..... Spadl zbrojařský magnát z posedu?

zbrojařského magnáta... Ten byl v říjnu 2008 nalezen v lese s vážnými zraněními...

Oba vyrazili stejně jako v mnoha případech dříve na lov a na místě mezi obcemi Velehrad a Salaš byli sami. Podle obžaloby Novotný muže napadl nezjištěným způsobem. Poškozený utrpěl otok mozku, zhmoždění mozku a levé plíce, měl zlomenou kyčel i osm žeber. Podle lékaře to byla závažná poranění s trvalými následky. Zraněný se dosud léčí a není možné, aby událost popsal.

Znalci z oboru soudního lékařství uvedli, že zranění jsou pravděpodobně následkem pádu, nevyloučili ale ani útok druhého člověka.

Podle posudku z forenzní biomechaniky, oboru, který se zabývá pohyby lidského těla, si ale zbrojařský magnát svá zranění pádem způsobit nemohl.

Zraněný muž patřil k nejvlivnějším mužům v českém zbrojařství. Například vlastní podíl ve firmě, které patří pardubická T-CZ, někdejší Tesla, výrobce radiolokátoru Tamara....

tom999 ( 22. října 2022 19:36 )

K m o t ř í č c i jako Faltynek, Redl,Prymula...atd jsou ve srovnání s těmi skutečnými kmotry ničím.

Mají nějaké ty dovednosti, i pokud jde o černý trh, a mají důležité kontakty, ale nevlastní ono zásadní bohatství: doly, banky, pojišťovací společnosti, loterijní byznys, noviny - tedy nic z toho, co dělá českého kmotra kmotrem.

„ANO má další STOKU.

Další korupční kauzu.

Jenom tentokrát to není v Brně, ale v Praze. Pavel Dovhomilja, obviněný v kauze Dozimetr, začal zpívat a celkem podrobně se věnoval i Babišově pravé ruce – Jaroslavovi Faltýnkovi,“...

... Dovhomilja s Faltýnkem potkával opakovaně, dokonce i u Faltýnka doma. Probírali spolu zakázky dopravního podniku. Kdo za čím stojí, kdo je koho člověk.

„Už jenom tahle věc je naprosto šílená. Babišova pravá ruka se potká s lokálním šíbrem a řeší s ním cinknuté zakázky. A pak samozřejmě nejde na policii,“ upozorňuje Šlachta na povinnost každého, kdo se dozví o nějaké formě korupce, ji ohlásit, což Faltýnek pravděpodobně neudělal.

„Ne ne. Evidentně mu hezky jde na ruku a ohromně si rozumí ve společném zájmu urvat, co to dá,“ ...
Podle Dovhomilji se F a l t ý n e k potkával i se samotným Michalem
R e d l e m.

„Faltýnek a Redl se spolu domluvili, jak si rozporcují Prahu a její zakázky. Co připadne lidem od Faltýnka a co lidem od Redla. Samozřejmě tak, aby byli oba spokojeni a aby si co nejvíc namastili kapsy,“

Tak si to shrňme: Je v tom STAN, TOPka a ANO. Všichni hezky spolu namočeni až po krk. Všichni do jednoho prolezlí korupcí, všichni do jednoho si porcovali Prahu a všichni do jednoho naprosto bezostyšně rozkrádali, co to jen šlo...

!!! Tohle není Eldorádo.

Tohle je Česká republika. A bude taková do té doby, dokud je už konečně nepošleme do ***. !!!

tom999 ( 22. října 2022 19:25 )

Úloha velkých kmotrů nabývá na důležitosti, zatímco kmotříčci jsou vytlačováni na okraj.

Tento trend nejspíše vysvětluje, proč v posledních letech tolik čteme o Janouškovi, Rittigovi, Hrdličkovi a dokonce i Vítu Bártovi..no a dnes o GOTTVALOI.

Jak říkal don Barzini ve filmu Kmotr:

„Časy se změnily. Už to není jako za starých časů, kdy jsme si mohli dělat, co jsme chtěli."

Pravidla se mění a velcí hoši určují nová pravidla.

bullshit ( 22. října 2022 17:30 )

Trochu jako sjezd Sicilské Cosa nostry. Prostě malé české Palermo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa