Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Nový obchod šéfa zkrachovalé Bohemia Energy: Písařík prodal podíl v poradenské firmě

Autor: ČTK - 
7. prosince 2021
11:50

Společnost Bohemia Energy Services podnikatele Jiřího Písaříka prodala svůj 51procentní podíl ve společnosti BEplan finanční plánování. Plně ji ovládla společnost Blue advice, která dříve ve firmě BEplan držela 49procentní podíl. ČTK to dnes oznámila mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná, cenu neuvedla. Konec činnosti Bohemia Energy nebude mít podle firem na fungování společnosti BEplan vliv.

„Společnost BEplan je zcela soběstačnou společností zabývající se zprostředkováním finančních produktů prostřednictvím vázaných zástupců. Ukončení dodávek elektřiny a zemního plynu od Bohemia Energy nemá na fungování společnosti BEplan jakýkoli vliv,“ řekl dnes majitel Blue advice Martin Zoubek.

Podle Novotné jde o plánovaný krok. „Prodej 51procentního podílu Bohemia Energy services ve společnosti BEplan byl dlouhodobě plánovanou transakcí, která byla v těchto dnech úspěšně dokončena,“ uvedla. Podotkla, že transakce stojí mimo závazky a pohledávky související s koncem činnosti Bohemia Energy. „Jde to úplně mimo,“ řekla ČTK.

BEplan byla do skupiny Bohemia Energy začleněna v roce 2017, poskytuje poradenství a finanční plánování.

Skupina Bohemia Energy ukončila činnost v polovině října a kolem 900.000 jejích odběratelů si musí hledat nového dodavatele energií. Dosud největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku to zdůvodnilo extrémním růstem cen energií na velkoobchodních trzích.

Video Šéf Bohemia Energy Písařík se omlouval na tiskovce zákazníkům: Emoce a slova o pohřbu - Blesk Zprávy

Alva ( 9. prosince 2021 08:34 )

Přesně, 👍,pěkně jste jej popsal, a to jak dojemně plakal v tv, ať jde do ko...u, hnus, zavřít a zabavit veškerý majetek.

dostojevskij ( 7. prosince 2021 14:06 )

A může vyplácet pokuty za nedodržení smlouvy!!!!!

jardavozembouch ( 7. prosince 2021 13:18 )

Tomu jeho umělohmotnému xichtu bych nevěřil ani dobrý den.

Zobrazit celou diskusi
Další videa