Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Oblačno 20°C

Většině Čechů stačí tři giga mobilních dat na měsíc, vyplynulo z průzkumu

Autor: ČTK - 
26. října 2019
08:30

Zhruba 87 procent zákazníků tuzemských mobilních operátorů si vystačí s objemem mobilních dat do tří GB za měsíc. Neomezený datový tarif, který všichni operátoři letos nabídli, většinou nepotřebují. Vyplývá to z údajů srovnávacího portálu Ušetřeno.cz od více než 55 tisíc návštěvníků.

Nejméně žádaná jsou mobilní data o velikosti pět a více GB měsíčně, o která má zájem 13 procent uživatelů, naopak s méně než 1,5 GB měsíčně podle statistik serveru vystačí 43 procent lidí.

Podle všech tří operátorů je o nové neomezené tarify zájem. Z nových zákazníků si je volí čtvrtina až polovina z nich. Například u T-Mobilu má 27 procent nově objednaných rezidentních tarifů neomezená data.

„Při pohledu na celkový počet jejich zákazníků hovořit o velkém zájmu určitě nemůžeme. Mnoho klientů totiž po logické úvaze musí dojít k názoru, že neomezená data vlastně nevyčerpá. Na vině je samozřejmě nepříznivá cena tarifů, různé kličky a omezení, ale také přetrvávající zvyk využívat veřejné Wi-Fi sítě. A zákazníci prozatím nechtějí platit vysokou cenu za komfort,“ uvedl specialista na telekomunikace z Ušetřeno.cz Lukáš Kaňok.

Zákazníci nejvíce poptávají kombinaci služeb zahrnující neomezené volání, neomezené SMS a 1,5 až tři GB dat měsíčně. Konkrétně takový balíček žádá čtvrtina návštěvníků portálu. Všichni tři operátoři jej v určité podobě ve svých nabídkách mají, a sice T-Mobile za základní cenu 525 Kč, O2 se pak nejvíce blíží tarifem za 499 Kč, ale nabízí jeden GB dat. Vodafone má v nabídce tarif za 599 Kč, který obsahuje dva GB dat.

Druhá, zákazníky nejčastěji žádaná kombinace služeb obsahuje 100 minut, 100 SMS a maximálně 500 MB dat měsíčně. Takový balíček hledá 14 procent zákazníků. Žádný ze tří operátorů však podle portálu podobný produkt nenabízí. Neomezená data operátoři s různými podmínkami nabízí od zhruba 1100 Kč měsíčně.

Video  Ministryně "drahých dat" Nováková: Štve mě, že sama platím za telefon hodně. Skončit nehodlám 
Video se připravuje ...

lara micheal ( 1. prosince 2019 23:59 )

Jmenuji se Miroslava Němcová, z regionu Český Krumlov (Česká republika). Po 12 letech manželství jsme byli s manželem v jedné z trav, dokud mě konečně neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, kde jsem s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládnout bolest, která trápí mé srdce, moje srdce bylo plné smutku a bolesti, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a noc o něm přemýšlím a vždy si přeju, aby se ke mně vrátil, byl jsem opravdu naštvaný a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr. Osagiede může pomoci získat zpět věci rychle. Cítil jsem, že ho vyzkouším. Kontaktoval jsem ho a řekl mi, co mám dělat, a udělal jsem to, pak mi udělal kouzlo Láska. O 48 hodin později mi můj manžel opravdu volal a řekl mi, že mi a dětem tak moc chybí, tak úžasné !! Tak se vrátil tentýž den s velkou láskou a radostí a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a dětem. Od toho dne bylo naše manželství silnější než předtím, díky Dr. Osagiede. on je tak mocný a já jsem se rozhodl podělit se o svůj příběh na internetu, že Dr. Osagied skutečné a silné kouzlo kouzlo, že budu vždy modlit, aby žili dlouho pomáhat svým dětem v době potíží, pokud jste tady a potřebujete své Ex zpět nebo se váš manžel přestěhoval do jiné ženy, už neplakejte, kontaktujte toto mocné kouzlo. Zde je jeho e-mailová adresa: docto­rosa­giede7­5@gma­il.com nebo whatsapp +2349014523836 viber na +2349014523836

al.bunda ( 26. října 2019 10:33 )

Kecy,kdyby to bylo za lepší cenu tak by nestačilo ani 10

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud