Neomezená data na léto: Babiš mluví o úspěchu svého týmu, operátor to odmítl

Autor: ČTK - 
17. 6. 2019
19:14

Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Do konce srpna si budou moci uživatelé opakovaně aktivovat bezplatný balíček, který umožní během 30 dnů využívat mobilní data bez limitu. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Premiér Andrej Babiš (ANO) se chopil příležitosti a označil to i za úspěch svého vyjednávacího týmu. To ale operátor na sociální síti popřel.

Letní balíček si zákazníci mohou aktivovat v aplikaci Můj T-Mobile. Po jeho vypršení lze zapnout nový balíček na dalších 30 dní. Nabídka bude platit od čtvrtka 20. června do 31. srpna do půlnoci, kdy se balíček sám vypne.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ČTK sdělil, že spolu s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO) a vládním zmocněncem pro digitalizaci Vladimírem Dzurillou průběžně jednají s operátory o snížení cen za data pro fyzické osoby.

„Máme jasné signály, že operátoři již reagují a ceny tlačí dolů. Současně navyšují objem dat. Pochopitelně neovlivníme, o kolik sníží ceny, je to jejich obchodní politika. Ale je zřejmé, že se trh začíná konečně hýbat,“ uvedl.

A to poté, co se na sociální síti zaradoval. „Tak konečně. První krok. Díky moc T-Mobile za rozhodnutí přinést lidem v létě neomezená data. Je to společný výsledek dlouhého vyjednávání mého týmu,“ napsal Babiš na twitteru a dodal: „Chceme budovat Digitální Česko a bez dostupných dat to fakt nepůjde. Věřím, že ceny za data tedy klesnou i po ukončení této letní akce.

„Pravda je, že vedeme průběžný dialog s představiteli státu, kteří mají v gesci telekomunikační trh, nicméně na tvorbě konkrétních nabídek s nimi nespolupracujeme,“ reagovala jedna z pracovnic T-Mobile pod Babišovým příspěvkem.

Minulý týden Český telekomunikační úřad (ČTÚ) uvedl, že ceníkové ceny za mobilní datové služby pro rezidenty jsou na českém trhu vyšší, než jaké by byly na trhu s plně rozvinutou konkurencí. ČTÚ dodal, že operátoři v ČR jednají v tzv. tiché shodě. K tomu podle úřadu přispívá fakt, že soutěž se odehrává u neveřejných slev, a nikoliv plošně v ceníkových cenách. Operátoři to odmítli.

Nabídka T-Mobile pro rezidentní zákazníky

T-Mobile před dvěma lety zavedl nové tarify s výrazně vyššími datovými limity. O necelý rok později začal zákazníkům poskytovat další data v tarifním programu Magenta 1.

Současná neomezená nabídka platí pro rezidentní zákazníky s hlasovým tarifem, kteří mají buď určitý datový limit, nebo předplacenou hlasovou kartou Twist s aktivním datovým měsíčním nebo ročním balíčkem. V rámci Evropské unie mohou zákazníci data čerpat stejně. Nabídku mohou využít i firemní zákazníci, a to ti, kteří nemají rámcové smlouvy nebo smlouvy pro významného zákazníka.

O2 přidalo data, Vodafone chystá překvapení

Na začátku tohoto měsíce rozšířil nabídku dokoupených dat a umožnil jejich převod do dalšího měsíce. Konkurenční O2 v současnosti zákazníkům na e-shopu přidává podle mluvčí Lucie Jungmannové dva GB mobilních dat do neomezených tarifů a výraznou úsporu přináší také balíčky O2 Spolu. „Konkrétní plány do budoucna nemůžeme komentovat,“ dodala.

Vodafone chystá na středu tiskovou konferenci, její téma ale tají, pouze láká na velmi zajímavý obsah. Vysoké ceny za mobilní data v České republice v minulosti kritizovali vládní i opoziční politici. Konkurenci, která by ceny snížila, má pomoci vstup čtvrtého mobilního operátora v podzimní aukci kmitočtů pro 5G nebo zákonné zkrácení doby pro přenesení mobilního čísla.

Více o neomezených tarifech českých operátorů čtěte ZDE

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 18. června 2019 18:30 )

ŠAK TAM PRASATA SUUUU

zdenek43 ( 18. června 2019 10:17 )

a zase lhar - v Cesku tomu rikame "SMEJD" v AKCI ......

nooo lze stale - vlastne TO neni problem soudruha-StBaka Andreje BABISE - problem je ze si HO DOBROVOLNE VOLI spodnich 10 milionu obcanu CR ??!!??

1.2017 - Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby se koaliční rada zabývala cenou mobilních datových služeb. Dnes to řekl v pořadu Partie na televizi Prima. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v minulosti vícekrát vyzýval operátory, aby snížili velkoobchodní ceny datových služeb v síti LTE. Firmám O2 a Vodafone pohrozil odebráním licencí.

Podle Babiše jsou ceny datových služeb v Česku nejvyšší v Evropě. Chce proto, aby se vláda zasadila o jejich snížení. Záležitost podle vicepremiéra spadá do kompetence ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). \"Už to měl řešit kolega Mládek dávno,\" prohlásil Babiš.

ČTÚ vyzval firmy ke snížení ceny za přenášená data pro virtuální operátory poprvé loni v únoru. Na výzvu podle regulátora tehdy zareagoval pouze T-Mobile. O2 a Vodafone pak ve správním řízení dostaly pokutu v maximální výši, tedy dva miliony korun. Minulý týden úřad opakovaně vyzval O2 a Vodafone ke snížení velkoobchodních cen, dal jim na to jeden měsíc času......

jardahl87 ( 18. června 2019 10:12 )

Pseudodemokracie1: Souhlas !! Jdeme tam !!!

anonym01 ( 18. června 2019 10:02 )

http­s://fo­rum24­.cz/pet-druhu-strachu-ktery-u-mocnych-odhalily-demonstrace/

tomik007 ( 18. června 2019 04:31 )

Samej schodek a baliczek, prasa aby sa v tom vyznalo

Zobrazit celou diskusi
Další videa