Sucho? Ani náhodou! Houbaři mají žně nejen na východě Čech

Autor: Vlaďka Hradská - 
20. 7. 2019
07:00

Dovolenou snů zažívají v těchto dnech manželé Miroslav a Jitka Krupkovi. Zatímco sucho trápí houbaře v celém Česku, oni z lesů nosí houby jako z pohádky – velké, zdravé a krásně rostlé. Chodí na ně téměř denně a vždy mají plné koše.

Podle mnohých houbařů nerostou kvůli suchu napříč republikou už ani prašivky, Krupkovi si ale užívají pravé houbařské žně. Ve čtvrtek dokonce našli hřiby s klobouky velkými jako talíř.

„Tady rostou mega hřiby, teď převážně smrkové a dokonce i přímo na cestě. Ty největší jsme ponechali v lese a za dvě hodiny nasbírali přes čtyři kila. Část z nich padla na smaženici, část na řízky a zbytek na sušení,“ řekli Blesku manželé.

Na dovolenou vyrazili z Chlumce na Ústecku do Pardubického kraje k přehradě Seč.

Klobouk velký jako talíř. Tak velké houby našli manželé Krupkovi. Do lesa chodí o dovolené, kterou tráví u přehrady Seč.Klobouk velký jako talíř. Tak velké houby našli manželé Krupkovi. Do lesa chodí o dovolené, kterou tráví u přehrady Seč. | Blesk:Vladimíra Hradská

„Jezdíme sem rádi, hlavně do zdejších krásných lesů, kde i přes všeobecné sucho houby rostou. Chodíme na ně přibližně obden, jak máme chuť. Nejvíc roste hřib smrkový, dále muchomůrka růžovka, hřib hnědý, hojně i hřib žlučník,“ dodala Jitka Krupková, která houby sbírá od dětství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 21. července 2019 16:15 )

já nasbírala plno hub před suchem co nastalo -nasušila 7 3litrovek a nyní chodím opět a hřiby -houbaření.cz sever Čech !!!! JEN ČUMTE A TO ZDE BYLO SUCHO !!

StojanJakotyc ( 20. července 2019 19:38 )

Ja v lese nasel akorat nas rano u kere od nejakeho trempa ci jineho houbare

janapi ( 20. července 2019 17:52 )

Ujišťuji vás-že o fake nejde...manželé Krupkovi by se k něčemu podobnému nepropůjčili. Jsou to houboznalci, kteří mají svá místečka. Dávají přednost hledání lesních darů než válení někde na pláži.

ameae ( 20. července 2019 16:27 )

Lesy jsou plné podpapíráků, protože po lesích běhá plno lufťáků.

a-z- ( 20. července 2019 13:38 )

Souhlas.

Zobrazit celou diskusi
Další videa