Poklona aktivnímu stáří: Najděte kolem sebe adepty na titul Senior roku 2019

14. 5. 2019
19:25

Už posedmé vyhlašuje projekt SenSen (Senzační senioři) Cenu Senior roku. Nominace do letošního ročníku je možné podávat ve dvou kategoriích: Senior/ka roku a Nejlepší klub roku. Jedna seniorská osobnost navíc vstoupí do Zlaté síně SenSenu. Patronkou Ceny je herečka Simona Stašová, pořadatelem Nadace Charty 77.

Projekt má za cíl podporu seniorů, kteří i přes svůj věk neztrácejí zájem o dění kolem sebe a motivují své okolí k aktivnímu životu. Laureáti Ceny Senior roku se neúnavně angažují ve prospěch druhých, jak uvádějí pořadatelé. Prezentace jejich úspěchů a práce široké veřejnosti je také každoročně šancí pro postupné rozbití stereotypů v nazírání na nejstarší generaci.

„Rozhlédněte se kolem sebe a pošlete nám tipy na aktivní a obětavé seniory, kteří nezištně dělají něco navíc. Určitě jich znáte celou řadu. Pomozte nám ocenit jejich práci a motivovat tisíce dalších seniorů k aktivnímu životu. Poslat nominaci zabere chviličku,“ vyzývá veřejnost ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

Nominace je možné zasílat elektronicky prostřednictvím webových stránek do 31. července 2019.

Projekt SenSen uděluje již posedmé Cenu Senior rokuProjekt SenSen uděluje již posedmé Cenu Senior roku | 

Navrhovat mohou posílat seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy všech stupňů, stálé kulturní a sportovní organizace. Nominovat může i jednotlivec, avšak pouze prostřednictvím výše uvedených subjektů.

Jedna významná osobnost v seniorském věku i letos vstoupí do Zlaté síně SenSenu a přidá se tak k Daně Zátopkové, Olbramu Zoubkovi, Františku Janouchovi a Evě Jiřičné. O udělení ocenění rozhodne nezávislá porota. Slavnostní vyhlášení laureátů proběhne 1. října 2019 při příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa