Autobazary AAA Auto plánují prodat 100 tisíc aut. A chystají další expanzi

Autor: peb, ČTK - 
8. dubna 2019
15:30

Skupina autobazarů AAA Auto letos plánuje zvýšení prodeje na rekordních 100 tisíc ojetých aut z loňských 83 tisíc vozů. Má k tomu pomoci expanze na polském trhu. Počet poboček by měl vzrůst z nynějších 49 až na 55 míst ve čtyřech zemích. Uvedli to dnes na tiskové konferenci zástupci společnosti Aures Holdings, která AAA Auto provozuje.

Od prvního dubna má skupina tři nové pobočky v Polsku a Maďarsku, další dvě se v Polsku otevřou během několika týdnů a do konce roku budou následovat další. Nová výkupní pobočka je od dubna v Bialsko-Bialej v Polsku a v maďarském Miskolci a prodejní i výkupní centrum firma otevřela v Budaörsi na okraji Budapešti. Vzniklo také call centrum v polských Katovicích a první zahraniční pobočka půjčovny vozů Mototechna Drive na Slovensku.

„Letošní plán pro Polsko je 16.000 prodaných aut, což se začíná blížit celkovým prodejům našeho dosud druhého největšího trhu, tedy Slovenska. Spolu s plánovaným růstem v Maďarsku věříme, že bychom se v letošním roce mohli výrazně přiblížit hranici 100.000 prodaných aut,“ uvedla generální ředitelka Aures AAA Karolína Topolová.

Video Karolína Topolová o plánech AAA Auto - Aleš Brunclík

Naše expanze je přirozeně podmíněna tím, že najdeme vhodné lokality pro nová obchodní místa. Pobočky by měly nabízet již od začátku minimálně 300 vozů s potenciálem dalšího růstu,“ dodala. 

Nejvíce se prodávají škodovky 

V letošním prvním čtvrtletí skupina prodala 20.000 vozů, ve výsledcích se ještě neprojevily nově otvírané či rozšiřované pobočky. V prvním čtvrtletí byla nejprodávanějším ojetým vozem v síti AAA Auto v Česku tradičně Škoda Octavia následovaná Škodou Fabia a Škodou Rapid, která odsunula VW Passat na čtvrté místo.

Růst společnosti má podpořit zavádění inovací. Loni vznikla inovační laboratoř AuresLab, která přišla s projekty prodeje investičních vozů, zřízení segmentu prodeje vozů na alternativní paliva a elektromobilů, spuštění autopůjčovny a carsharingu pro firmy a prodeje vozů on-line. Firma chce po ČR zavádět tyto projekty do dalších zemí. „Například první pobočku naší půjčovny vozů Mototechna Drive spustíme v tomto měsíci v Bratislavě na Slovensku,“ uvedl provozní ředitel Auresu Petr Vaněček.

Video Petr Vaněček o expanzi AAA Auto do Polska - Aleš Brunclík

Nová značka AuresApps se soustřeďuje na vývoj a prodej specializovaných softwarových řešení. Aplikace pro oceňování vozů Algorithmic Pricing či správu skladových zásob vozů Stock Allocation se uplatnily v několika zemích mimo oblast působení firmy, jako jsou Rusko a Jihoafrická republika. Firma jedná o prodeji aplikací do USA či Kazachstánu.

Aures Holdings vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. V poslední době se spekuluje o tom, že chce společnost prodat. Na českém trhu ojetých aut působí dále například firma Auto ESA, ojetá auta prodávají i samotní výrobci, například Škoda Auto, Citroën či Peugeot.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

karlosar ( 8. května 2019 08:23 )

pořád tu máme ještě dost zastaralej vozovej park s autama v průměru
15 let starýma takže si myslím, že teď když lidi nemají tolik hluboko do
kapes a ke krizi zbývaji ještě tak 2-3 roky, ze se aut ještě hodně
prodá, hlavně až se budou točit po autobazarech EV

Petrey ( 23. dubna 2019 21:48 )

no jo, kdy je jednodussi a snazsi si koupit auto nez v teto dobe, kdy se dari a jsou prasulky

Houdas84 ( 22. dubna 2019 19:17 )

Jeden z mála autobazarů, který na výkup nabídl slušnější cenu oproti konkurenci. S nákupem vozu nemám zkušenosti, ale asi bych se toho taky nebál, pokud bych měl někoho zkušeného s sebou.

Rob84 ( 10. dubna 2019 08:41 )

Já jsem si s přítelkyní koupil Focuse a zatím spokojenost. Uvidíme za pár měsíců, zda se něco objeví, ale myslim si, že by se něco po půl roce již projevilo.

TadeasD ( 8. dubna 2019 18:56 )

Evidentně se jim daří, když expandují dál. Moc zkušeností s nima nemam, ale švagr si tam u nich koupil Astru a docela si jí vychvaluje, tak uvidíme zda je taky navštívíme s přítelkyní, až budeme chtít novější auto.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud