Francouzská šansoniérka Mathieuová zpívala pro Zemanovou. Čeká ji i oslava na Hradě

Autor: ČTK, for - 
8. 3. 2019
22:58

Potleskem vstoje přivítali v pátek večer fanoušci v Praze francouzskou šansoniérku Mireille Mathieuovou. V Kongresovém centru odzpívala před vyprodaným sálem s kapacitou přes 2700 míst první ze svých dvou koncertů. Po tom sobotním ji čeká ještě nedělní oslava na Pražském hradě, kde zazpívá prezidentovi Miloši Zemanovi. Mathieuová v pátek poté, co se česky pozdravila se svým publikem, přivítala na balkoně sedící první dámu Ivanu Zemanovou.

Při koncertu, během nějž jí fanoušci po každé skladbě nosili květiny a dárky, ji doprovázelo kromě kapely ještě smyčcové kvarteto a zpívali s ní vokalisté. Večer slavných hitů začal promítáním záběrů ze zpěvaččiny dlouhé kariéry a diváci viděli různé styly, které během ní vystřídala. Jednu z písní pak také ještě věnovala české první dámě, která navštívila i předchozí koncert šansoniérky v Praze před dvěma lety, a také všem ženám.

Francouzská zpěvačka Mireille Mathieuová se ukázala českému publiku v Kongresovém centru (08. 03. 2019)Francouzská zpěvačka Mireille Mathieuová se ukázala českému publiku v Kongresovém centru (08. 03. 2019) | ČTK

Mathieuová zavítala do Prahy v rámci evropského turné Made in France. Dvaasedmdesátiletá zpěvačka vyprodala oba veřejné koncerty. Poprvé se na českém území představila v roce 1967 na počátku své kariéry.

Po úmrtí Charlese Aznavoura je Mathieuová jednou z posledních zástupkyň slavné éry francouzského šansonu. Do hudební historie se zapsala nejen interpretací svých písní, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem.

Spolupracovala s hvězdami jako Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka i s nedávno zesnulým Aznavourem. Zpívala s Alexandrovci a stala se první západní zpěvačkou, která vystupovala v Číně. Oblíbená je v Rusku a v Německu a několikrát koncertovala i v socialistickém Československu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa