Babiš je pro Trumpa lepší než stárnoucí monarcha: Vondra zaryl v Zemanově ráně z USA

Autor: mav - 
7. března 2019
16:45

Ve čtvrtek večer se v oválné pracovně Bílého domu setkají americký prezident Donald Trump a jeho český host, premiér Andrej Babiš (ANO). Rozplyne se tak sen prezidenta Miloše Zemana, který chtěl na stejné místo taky. Pro bývalého ministra zahraničí Alexandra Vondru není překvapením, že to dopadlo právě tímto způsobem. V pořadí druhý velvyslanec Česka v USA má za to, že Babiš je pro Trumpa větším partnerem než Zeman. A dodává, že s podobnou návštěvou už bylo na čase a Babiš s Trumpem jsou si v mnoha ohledech podobní. 

 

 

To, že do Bílého domu míří premiér Andrej Babiš, a ne Miloš Zeman, je podle Vondry zcela logické: „Vybrali si Američané a já chápu proč. Andrej Babiš je spíš partner Donaldu Trumpovi než stárnoucí monarcha na Hradě.“ Zmiňuje jak podobu mezi povahami Babiše a Trumpa, tak Zemanovu v Bílém domě nepopulární „příchylnost k Rusku a Číně“.

Video Bývalý šéf diplomacie Vondra: Babiš je Trumpovi větší partner než Zeman. 

Bývalý šéf diplomacie se pozastavuje nad ubytováním premiéra mimo prestižní rezidenci Blair House, která je pro vážené návštěvy ve Washingtonu typická: „Ve všech případech, co já pamatuju z minulosti, pokud tu návštěvu iniciovala americká strana, tak to ubytování v Blair Housu bylo řekněme pravidlem.“

Na druhou stranu delegaci, která je na českého premiéra připravená, označuje za hvězdnou sestavu: „Svědčí to o tom, že euroamerické vztahy se dostávají do stavu, kdy vyžadují zvýšenou pozornost.“


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

padouch236 ( 8. března 2019 12:20 )

Pro Boha, kde tehle věčně ožralý, špinavý hnus Blesk vyhrabal?

kradlous ( 8. března 2019 09:07 )

On je taková špína že ještě se ukazuje na veřejnosti a nedělá mu problém slovně napadat ty které považuje za slušné.

kradlous ( 8. března 2019 09:04 )

Křivák Vondra s tunou másla na hlavě z dob vlád zločinecké ODS by měl tak akorát zavřít nevymáchaná ústa a děkovat justici že může zase škodit.

Johnny English ( 8. března 2019 08:35 )

Tak především, Zeman má za sebou pozadí Sociální demokracie a takového člověka by pro ten důvod prezident Trump nikdy nemohl přijmout.

4552 ( 8. března 2019 08:28 )

TO je zajímavé jak se vždy objeví odvařené kreatury Vondra křivá tlama málo - kreatura, z klanu ožralců na Hradě. za chvíli vyleze se svými jedy Němcová zahnilá baba knihovnice která se drží koryta jak klíště fuj

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud