Zeman perlil v rádiu, zmínil i dceru: Chudáčci na Seychelách, Hamáček a pár facek

Autor: Jan Kálal - 
10. 2. 2019
19:35

„Mám dobré kamarády, dobrou rodinu a dobrého psa,“ liboval si prezident Miloš Zeman na úvod Prezidentského Pressklubu na Frekvenci 1. Pak ale spustil zostra a nešetřil ani moderátora Luboše Xavera Veselého. Ten se snažil přejít jako „detail“, jestli Zeman na nadcházejícím sjezdu ČSSD podpoří stranu, nebo rovnou stávajícího předsedu Jana Hamáčka. Zeman také zkritizoval lidi, kteří se ocitli v exekuci kvůli své marnotratnosti, a prozradil, že s dcerou Kateřinou probral téma blížícího se brexitu.

„Pojedete podpořit Jana Hamáčka?“ zkoušel od Zemana zjistit moderátor u sjezdu, který ČSSD čeká na konci března. Hlava státu mu to ale vmetla jako špatně položenou otázku. „Úkolem prezidenta na sjezdu jakékoli politické strany není podpořit jakéhokoli kandidáta na předsedu, i když upřímně přiznávám, že Jan Hamáček je mně sympatický a má podporu své strany z řady regionálních konferencí,“ opáčil Zeman.

Xaver Veselý zkusil téma přejít tím, že prezident řeší detaily, toho ale takový přístup vytočil. Zdůraznil, že jde o dvě různé věci. „Jestli vám dá pan Hamáček pár facek, aspoň zhubnete. Kdysi jste mi slíbil, že zhubnete,“ zavzpomínal Zeman.

U sociální demokracie přišla řeč i na nízké volební preference, které jsou podle agentury Kantar CZ jen na pěti procentech – tedy na samé hranici pro vstup do Sněmovny. „Zásadně nevěřím průzkumům veřejného mínění. Průzkumy veřejného mínění jsou důležité z hlediska trendu, to beru. Četl jsem jiné průzkumy, kde má ČSSD 9,5 procenta, tak se v tom vyznejte,“ řekl Zeman, který je ke stávajícímu vedení strany až na výjimku nekritický.

Video Miloš Zeman u Alžběty II.: To je moje žena a dcera, hlásal hrdě! - ČTK/AP
720p 360p

Odpustit dluhy? Pitomost, opáčil prezident

Moderátor se prezidenta ptal i na jeden z nápadů ze sociálnědemokratické dílny. V něm takzvané Oranžové ženy chtějí odpustit lidem dluhy do 100 tisíc korun. „Je to pitomost,“ měl prezident rychle jasno. Pak ale pokračoval: „Slzy dojetí vám stoupají do očí nad těmito chudáčky, kteří si vzali spotřebitelské úvěry nebo jeli na Seychely? Ne.“

Na adresu hýřivých dlužníků Zeman zmínil: „Když se jim ty dluhy odpustí, někdo to bude muset zaplatit. Jak říká Milton Friedman, žádný oběd není zadarmo. Zaplatí to daňoví poplatníci.“

Video „Á, pussy.“ Zeman dostal speciální bonbony z USA a pookřál - Frekvence 1
360p

U brexitu Zeman věří v rozumné řešení

V rámci dotazů posluchačů se prezident zmínil i o své dceři Kateřině, která pracuje a studuje v Británii. Britové by přitom měli už 29. března opustit Evropskou unii, jenže je kolem toho zatím stále řada nejasností. Posluchač chtěl proto vědět, zda prezident s dcerou téma probírá.

„Neřeší to se mnou. Samozřejmě jsme o tom mluvili. Tam je minimálně dvouleté přechodné období. Pevně věřím, že bude dosaženo rozumné řešení – týká se nejen mé dcery Kateřiny, ale 100 tisíce Čechů, kteří ve Velké Británii studují a žijí,“ dodal Zeman.

Video Zeman pro Blesk: Blbci u Palacha, vyhazov za šikanu a odhalený důchod - Blesk TV
720p 360p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
satanas ( 11. února 2019 18:31 )

Vidim ze mas bujnou fantatii..Jako vsichni uchylove,,hulvatezpodhradi! Jak ty se citis v hnUSAcke pWdelce??

hradnihulvat ( 11. února 2019 11:51 )

satanas, šetři dech, všichni už dávno o tobě víme, že jsi mentální debilní český blb, který tráví všechen volný čas střídavě v Zemanově a Babišově zadku. V tom Babišově ti ale musí být těsno, né? Zato v Zemanově máš prostor, tam si rochníš, že?

paroubkuvkyj ( 11. února 2019 11:45 )

prostě zeman doufá že díky tomuto si ho všimne trump a konečně pozve do bílého domu

adeso ( 11. února 2019 11:37 )

pozor! On nebyl špatná volba, on se jen věkem a jakýmsi pravicovým prozřením špatnou volbou stal... Já tedy se vším nesouhlasil, ale s tím Madurem to prostě posr---

paroubkuvkyj ( 11. února 2019 11:24 )

aspon jeden zemanofil kterému dochází že ovar ovarovič byla špatná volba

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa