Policie ho neprávem 14krát střelila do břicha. Po 24 letech vysoudil 150 tisíc

Autor: ČTK, FiM - 
5. 3. 2019
08:23

Ministerstvo vnitra musí zaplatit jako odškodné 150 000 korun Fehimu Hanušovi, kterého v roce 1995 policisté při zásahu několikrát postřelili. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze, uvedl server Aktuálně.cz. Hanuša původně žádal desítky milionů korun za škodu na zdraví i za ztrátu podnikání.

„Je to absolutně směšná suma,“ sdělil serveru advokát Petr Dvořák. Je připraven podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Ministerstvo se už v minulosti muselo za zákrok omluvit, soudy pravomocně rozhodly, že byl nezákonný. Vnitro s tím stále nesouhlasí, peníze ale Hanušovi pošle. „Nebyl porušen zákon, na tom trváme, prostě nebyl,“ uvedla právní zástupkyně ministerstva Zuzana Rejmanová.

Hanušu policisté postřelili v Chlustině na Berounsku v prosinci 1995. Podezřívali jej z brutálního znásilnění mladé ženy; ta však byla při vyšetřování označena za nedůvěryhodnou a státní zástupce obvinění proti Hanušovi stáhl. Když policejní zásahová jednotka vnikla na Hanušův pozemek, muž si údajně myslel, že jde o přepadení, proto prý vytáhl legálně drženou pistoli, aby bránil sebe i rodinu. V následné přestřelce skončilo v jeho těle 14 střelných projektilů.

V roce 1998 se Hanuša se svým synem Fatmirem dostali u Letkova na Plzeňsku do další přestřelky s policisty. Hlídka je pronásledovala kvůli podezření z obchodu se zbraněmi. Jednoho policistu zastřelili, dalšího zranili. Za to jim soud v roce 2000 vyměřil 25 a 14 let vězení. Od té doby Hanuša několikrát žádal o obnovu procesu, nicméně jeho návrh soud vždy zamítl.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

cesky_novinar ( 6. března 2019 03:13 )

chlupatí byli a vždy budou debilové

Martin Frantiek Hjek ( 5. března 2019 12:38 )

Dal jsme jen policejní stát, co chceme??? Máme to, co si zasloužíme.

starypes ( 5. března 2019 11:10 )

Nepěknej lump a správně by měl viset. V USA by se s ním nes*ali po vraždě policajta, ani s jeho vydařeným synýčkem.

banany ( 5. března 2019 11:00 )

V USA a jiném vyspělém státě by dostal několik mega. Žije v rozvojovém státě a bezprávném tak co může čekat!!! Ale čecháčům nic nevadí, tak proč ne, mlčení je souhlas,že.

mandat ( 5. března 2019 09:53 )

Smesna castka, to dostavaji kriminalni migranti pri vyhosteni z Nemecka mnohem vic penez a to jeste v EU.

Zobrazit celou diskusi
Další videa