Drama se šťastným koncem: Záchranáře uvěznila ledovka, holčička se narodila v sanitce

Autor: pal - 
30. 11. 2018
21:45

Počasí dnes dalo záchranářům po celé republice pořádně zabrat. O silné příběhy nebylo nouze, zejména na Karlovarsku, kde byla situace s ledovkou kritická. Uvěznila i sanitku, která vezla rodící maminku. Do nemocnice to už záchranáři nestihli, dítě se narodilo v sanitce. Holčička i její maminka jsou v pořádku, informovali záchranáři Karlovarského kraje na svém Facebooku.

Záchranáři v Karlovarském kraji měli během pátku dvojnásobek výjezdů a už od rána apelovali na chodce i řidiče, aby pokud možno zůstali kvůli ledovce doma. Skutečné drama se začalo odehrávat kolem 7:30 hodin ráno. 

„Operátorka Naďa přijímá hovor a zjišťuje, jak může záchranka pomoci. Na druhém konci se ozve mužský hlas ‚Dobrý den, žena mi asi začala rodit, má kontrakce‘,“ popsali začátek příběhu záchranáři.

Situace nebyla podle záchranky v tu chvíli nijak dramatická. Mamince neodtekla plodová voda a kontrakce měla po pěti minutách. Řidič-záchranář Rosťa a záchranářka Jana na místo dorazili po 5 minutách od volání otce. Zdálo se, že maminku opět do nemocnice stihneme dovézt, byla to necelá půlhodinka,“ pokračuje příběh.

Jenže v polovině cesty zůstala sanitka zablokovaná na naprosto nesjízdné silnici. Miminko ale trvalo na tom, že chce přijít na svět, záchranáři proto zavolali druhou posádku i s lékařem. „Lékařka s řidičem vyjeli záchranářům pomoci, ale i oni zůstali zablokováni, tentokrát na sjezdu z dálnice. Maminka začala rodit a záchranářům tak nezbylo nic jiného, než miminko porodit v sanitním voze,“ píšou záchranáři.

Porod vedený záchranáři proběhl nakonec bezproblémově a na svět přišla zdravá holčička.  Operátorka linky 155 zvyklá pomáhat po telefonu zachraňovat životy sháněla sypač, aby nesjízdnou silnici ošetřil. Bylo totiž nutné maminku i miminko co nejrychleji dopravit do nemocnice. Přestože bylo o obě postaráno a holčička byla zabalena do termo-folie, nikdo nechtěl nic riskovat. Čekání se i přes rychlou odezvu ‚silničářů‘ protáhlo, ale holčičku i maminku jsme zdravé a v pořádku předali personálu nemocnice,“ uzavřeli příběh záchranáři.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zapisovatelka1 ( 1. prosince 2018 07:28 )

Maminka začala rodit a záchranářům tak nezbylo nic jiného, než miminko porodit v sanitním voze... to mě rozesmálo... Miminko zase porodili záchranáři...Úplně to vidím, maminka začala v sanitce rodit a v ten moment to za ni přebrali záchranáři, lehli vedle ní na záda, roztáhli nohy, začali dýchat mělce i hluboce a porodili miminko. Statečně! V sanitce! A jestli pak už mají záchranáři po porodu i mlíčko? Já vím, že je to jenom slovíčkaření, ale to dítě fakt od začátku do konce rodí maminka. A záchranářům patří dík za to, že jsou s ní, kdyby bylo potřeba... Hodně štěstí a zdraví všem, miminku obzvlášť!

DWEI ( 1. prosince 2018 06:45 )

Holčičce přejeme šťastný život Bude zajímavé asi vyplnit kolonku místo narození!

ma-ka ( 1. prosince 2018 03:22 )

Takze doma by to bylo bezpečnější - sanitka klidne mohla zůstat u baráku. Jooo, porod vedeny zdravotníky.... Spis miminkem, co chtelo na svět, a nedalo si říct... A k čemu jsou takové posadky, kd eje doktor a zdravotnik, jedou k porodu, a když nastane II.doba porodní,volaji si druhou sanitku? To jako k čemu? Psychická podpora nebo co? A oni zdravotního privedli na svet miminko?? 🤣😂 Snad matka, ne? 🙄

elopapx ( 30. listopadu 2018 23:07 )

Zpráva, která zahřeje. Zdravotníci jsou pašáci. Rodičům i miminku hodně štěstí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa