Pátek 30. říjen 2020
Svátek slaví Tadeáš, zítra Štěpánka
Zataženo, déšť 11°C

Šílené, řidič se nekontrolovatelně klouzal po zledovatělé silnici: Extrémní nebezpečí trvá

Aktualizováno -
30. listopadu 2018
17:10
Autor: ČTK, Nikola Forejtová - 
30. listopadu 2018
10:07

Dopravu v České republice komplikuje silný vítr a ledovka. Řidiči by si měli dát pozor především v Karlovarském kraji, kde hasiči doporučují vůbec nevyjíždět. Jinak by totiž mohli dopadnout jako řidič z pátečního rána, který místo toho, aby autem vyjel kopec, po něm pozadu sklouznul jako na klouzačce. Hasiči následně video z incidentu zveřejnili na sociální síti. Potíže jsou také na dálnici D6, kvůli nehodám se tam tvoří kolony, informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Extémní nebezpečí potrvá až do sobotního rána, varují meteorologové.

Mrznoucí déšť komplikuje od rána dopravu především na silnicích na Chebsku a Sokolovsku, na ledovku by si měli dát pozor i chodci.

Záchranáři důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělých vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách, pokud to není nutné, vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům," uvedl Kasal.

Problémovým místem je také například silnice 13 z Karlových Varů na Chomutov, která je v zatáčkách mezi Bočí a Stráží nad Ohří velmi zledovatělá. Hromadí se tam kamiony, situace je nebezpečná, řekla ČTK policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Tento úsek silnice podél řeky Ohře je navíc obtížné objet. Nebezpečí na silnicích v Karlovarském kraji přetrvává kvůli ledovce od pátečního rána.

Brzy dopoledne zasahovali hasiči u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny, u nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka, u nehody auta u Kraslic a také u nehody pěti osobních aut na dálnici D6 u Kynšperku nad Ohří. Hraniční přechod Svatý Kříž na Chebsku ráno zablokoval polský kamion. Podle předpovědi meteorologů má mrznoucí déšť s tvorbou ledovky přetrvat i během dne.

Nebezpečí je extrémní, varuje ČHMÚ

 Ledovka bude podle meteorologů trápit západ Čech až do sobotního rána. V předcházejících osmi hodinách spadlo na západě Čech až šest milimetrů mrznoucího deště. Další tři milimetry mohou ještě spadnout. Výstraha před velmi silnou ledovkou s extrémním stupněm nebezpečí platí do sobotních 09:00 pro celý Karlovarský kraj, většinu Plzeňského kraje, tři okresy v Ústeckém kraji a také na Rakovnicku.

Meteorologové varují před nebezpečím úrazů a také vysokou nehodovostí. „Doporučujeme pokud možno nevycházet ani nevyjíždět autem. Při nutnosti pohybu venku je nezbytná velká opatrnost,“ uvedli. Pokud lidé vyrazí autem, měli by počítat s výrazným prodloužením doby jízdy. Komplikace mohou být rovněž se zásobováním nebo zdravotními službami.

Při delším dešti se může ledovka tvořit i na stromech, stožárech a drátech elektrického vedení. Stromy a větve se mohou lámat, pravděpodobné jsou v takovém případě i výpadky v dodávkách elektřiny.

Vítr přidělal práci také hasičům. „Vyjížděli jsme odklízet několik popadaných stromů hlavně na Frýdlantsko,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Popadané stromy ráno na Frýdlantsku přerušily i provoz na železniční trati z Mníšku na Raspenavu. Po 07:30 byl ale provoz na trati obnoven. Vlaky tam nabraly zhruba hodinové zpoždění.

hadraplan ( 30. listopadu 2018 23:53 )

To jsem zažil ,auto jelo jako saně.Chyto se na krajnici kde byl odházený posyp.V té chvíli jsem moch v dupce cvakat 10mm roxor

amaliana ( 30. listopadu 2018 22:20 )

jejda - řidič se nekontrolovaně řítil z kopce...pod kterým je ale jasná cedule přikazující užít řetězy a je tam už 20 let a celoročně! takže ten jakořidič tam nejspíš bydlí, protoýe jak by se nahoru bez řetězů dostal? a ostatní tam pravidelně vozící děti do školky to také ví a znají..takže si to video vychutnejte, ten řidič je zralý na pokutu a náhradu škody.

covampotom ( 30. listopadu 2018 22:00 )

Nejspíš jim chybí tvé každodenní zkušenosti s jízdou s kačerem na provázku...

naidka ( 30. listopadu 2018 15:15 )

Opravdu šílený pocit, když si auto jede kam chce a z řidiče se stává pasažér.

simeone ( 30. listopadu 2018 10:55 )

Hasiči at nikoho nevarují a poslouchají varování jiných. Podle mého názoru, patří řidiči hasičských aut k nejhorším řidičům. Maják, vytřeštěné oči a všichni z cesty, jedu přece JÁ. Jsou nevyježdění, bez zkušeností s těžšími auty a hlavně namachrovaní.Raději od takových co nejdále.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud