Nový útok v Istanbulu. Po střelbě v restauraci jsou ozbrojenci na útěku

Autor: ČTK, uni - 
4. ledna 2017
19:55

V Istanbulu se ve středu večer opět střílelo. Podle tureckých médií ale nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický útok, jaký turecké město zažilo v noci na Nový rok. Dnešní střelba u restaurace v evropské části Istanbulu si vyžádala dva zraněné.

Incident se odehrál v 17:30 místního času (asi 15:30 českého času), kdy k restauraci ve čtvrti Fatih přijelo bílé vozidlo; z něj se podle svědků začalo střílet. Zraněn byl kolemjdoucí a majitel restaurace, která se nachází v blízkosti vysoké školy. Oba zranění byli převezeni do nemocnice. Útočníci z místa činu ujeli a policie po nich pátrá.

Istanbul se v prvních minutách nového roku stal dějištěm teroristického útoku. Ozbrojený muž, po němž policie stále pátrá, vtrhl v noci na neděli do istanbulského klubu Reina a postřílel tam 39 lidí. Několik desítek dalších zranil. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Připomeňte si silvestrovský útok v Istanbulu:

jetuslunicko ( 4. ledna 2017 22:17 )

SAMOZŘEJMĚ, ŽE SE NEJEDNÁ O ŽÁDNÝ ČIN, natož teroristiký !!! Začíná to být bohužel pro některá e.t.n.i.k.a zcela přirozená v Evropě činnost........... a když tak, ti páchající za to nemohou, jsou totiž NEMOCNÍ !!! Víš Evropane, vítej je s otevřenou náručí a jásej, jsou to samí inženýři a doktoři přeci, přišli nám pomoci !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud