Řeku Bílinu znečistila smrdutá pěna. Nikdo neví, kde se tam vzala

Autor: ČTK, dv - 
30. března 2016
10:11

Vodohospodáři z Povodí Ohře ve středu zkontrolují tok Bíliny kvůli výskytu pěny. Objevila se na řece v úterý v úseku mezi Sezemicemi a Rtyní na Teplicku až po Ústí nad Labem, úhyn ryb ale povodí nezaznamenalo. 

Správci toku zatím nemají tušení, z jakého zdroje se pěna do řeky dostala. „Kolegové musí projít celý dotčený úsek. S dalšími informacemi musíme počkat na výsledky rozborů odebraných vzorků,“ řekl ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Pěna, kterou později načeřily jezy v Trmicích, dotekla až do Labe. Na Labi se už rozpadala a byl cítit jen zápach. Nešla bohužel sbírat ani zachytávat pomocí norných stěn, takže jsme nakonec po dohodě s povodím nezasahovali,“ dodal mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Podle něj se nepotvrdilo podezření, že by pěna mohla pocházet ze Spolchemie nebo jiného velkého průmyslového podniku v Ústí. Mezi podniky na Bílině patří také například firma Czech Aerosol, která u Rtyně nad Bílinou vyrábí kosmetiku či insekticidní spreje.

Na místě výskytu pěny zasahovala také policie a Česká inspekce životního prostředí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zkratik ( 30. března 2016 21:52 )

MOSTECKÁ HYMNA Okolo Mostu voděnka teče, kdo si k ní přičuchne,chytaj ho křeče. Ona neteče,ona jen smrdí, proto jsou Mostečtí na ní tak hrdí. Od toho smradu zčernala celá,proto jí Mostečtí nazvali Běla

rego_senior ( 30. března 2016 19:25 )

Cikánská rodina tgbg měla hromadné koupání.

placenta ( 30. března 2016 11:08 )

kofoly 1x za rok spláchly wc no

moiaza ( 30. března 2016 11:04 )

 To byla pěna, co měli u huby při protestech Kníže s Kalouskem a tlupa Tupáku s modrými strakami.

tgbg ( 30. března 2016 10:44 )

Nebyl se tam koupat ten čínský komouš co je na návštěvě u hradního burana?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud