Letiště v New Yorku: Bude mít zvířecí terminál

Na letišti v New Yorku bude zvířecí terminál.
Autor: ČTK - 
21. července 2015
07:08

Speciální a komfortně vybavený terminál pro zvířecí pasažéry vybuduje newyorské Kennedyho letiště, jeden z největších dopravních uzlů v USA. Podle zprávy listu The New York Daily News si odbavovací hala pro krávy, koně nebo psy v ničem nezadá s obdobným zařízením pro lidi. Ročně je podle statistik na Kennedyho letišti odbaveno 70 000 kusů zvěře.

Dobytek si například čekání na letištní spoj může zkrátit pobytem v klimatizovaných stájích se sprchami, psům budou vyhrazeny luxusní kotce hotelového typu s velkoplošnou televizí nebo bazén ve tvaru ohlodané kosti. Projektanti nezapomněli ani na tučňáky, kteří prý mají vyšší nároky na soukromí.

Do vůbec prvního zvířecího letištního terminálu na světě bude zřejmě svá zvířata odkládat jen velmi bohatá klientela, která bude chtít pro svůj zvířecí doprovod jen to nejlepší, vysvětlil The New York Daily News vysokou kvalitu nabízených služeb. Letecká přeprava zvířat není nejlevnější – pohodlná cesta psa z New Yorku do Londýna může stát se všemi poplatky v přepočtu až 25 000 korun, letenka pro koně může přijít na desetinásobek.

Odbavovací hala má být vybudována nákladem 48 milionů dolarů (1,2 miliardy korun) a hotova má být napřesrok. Čtyřiadvacetihodinová veterinární pohotovost a karanténní služba budou samozřejmostí, stejně jako nepřetržitý dohled speciálním kamerovým systémem. K dispozici budou masážní služby, pedikúra a toalety uzpůsobené intimním potřebám jednotlivých druhů zvěře.

Personál terminálu je připraven přijmout i méně běžné exempláře včetně lenochodů, afrických hyen nebo exotického ptactva, jejichž majitelé z newyorského letiště často míří na výstavy v USA či jinde ve světě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tgbg ( 21. července 2015 11:32 )

Konečně do USA můžou létat i komunistické hyeny.

dzelo ( 21. července 2015 10:14 )

Koho to zajímá ať si přiblblí emeričané tam udělají třeba chlívky pro prasata!

1912 ( 21. července 2015 07:32 )

POZOR USA plánuje a myslí si že bude jedna noemova archa

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud