Kynoucí diktátor Kim otevřel luxusní letiště pro papaláše: Doprovodila ho manželka

Autor: ČTK, simao - 
25. června 2015
12:59

Zatímco severokorejský lid často trpí hlady (či v komunistických lágrech), diktátor Kim Čong-un se promenádoval mezi luxusními obchody a kavárnami. Jsou součástí nového terminálu letiště v Pchjongjangu. Kdo bude novou část letiště v téhle izolované zemi využívat? Nejvíc patrně turisté z Číny. A pak také politické špičky KLDR.

Čokoládové fondue, espreso, tyčinku Mars, značkové košile či luxusní hodinky si budou moci koupit cestující, kteří zavítají na nový letištní terminál v severokorejské metropoli Pchjongjangu.

Státní deník Rodong Sinmun dnes věnoval chystanému otevření zářivě nové budovy několik stránek. Z návštěvy Kim Čong-una a první dámy Ri Sol-ču bylo pořízeno i video. Vůdce se na něm prochází po terminálu, zavítá do restaurací, kováren i obchůdků. A nešetří úsměvy. Během své inspekce zavítal Kim i do letišního duty-free obchodu a na záběrech je vidět běžné západní zboží – tyčinky, bonbony a lahvové pivo.

Terminál přitom bude sloužit pouze několika málo letům. Prosklená budova je údajně šestkrát větší než starý terminál, počet pasažérů, který ji využije, ale pravděpodobně nebude vysoký. Většina letů se odehrává na trase mezi Pchjongjangem a čínskou metropolí Pekingem. Využívají je buď čínští turisté, nebo severokorejští političtí nebo ekonomičtí činitelé.

Video Diktátor Kim v nové části letiště v Pchjongjangu. - Reuters

Nový letištní terminál byl v severokorejském tisku představen v den, kdy si KLDR připomíná 65. výročí začátku korejské války (1950–53). Konflikt byl ukončen pouze dohodou o příměří, nikoli řádnou mírovou dohodou, takže obě Koreje zůstávají doposud technicky ve válečném stavu.

Podle severokorejské tiskové agentury KCNA Kim při prohlídce letiště vyzval rovněž k výstavbě vysokorychlostní železnice a dálnice mezi Pchjongjangem a letištěm, které se nachází asi 24 kilometrů severozápadně od metropole. Letištní terminál má být slavnostně otevřen již 1. července.

Komunistická Severní Korea přitom v posledních letech dokončila řadu nákladných moderních stavebních projektů, podle organizací pro lidská práva ale většina lidí v KLDR stále žije v chudobě a nemá peníze na to, aby těchto vymožeností využívala.

Při svém nástupu k moci v roce 2011 Kim slíbil, že zvýší životní úroveň v izolované KLDR. Převážná část dokončených projektů, například lyžařská střediska či akvaparky, je ale pro řadové občany cenově nedostupná. Většina obyvatel KLDR totiž nadále žije v bídě a trpí nedostatkem jídla, pitné vody a stabilních dodávek elektřiny, poznamenal zpravodajský server BBC News.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

y.susenka ( 25. června 2015 15:26 )

na další fotce je vidět i lokny z natáček

plysovykozisek ( 25. června 2015 15:21 )

 Papulac když na tu svoji manželku při sexu lehne, tak ji musí zalehnout.

koloman ( 25. června 2015 15:13 )

Co to má to tlustý prase na hlavě vypadá jak když se mu tam vysere veverka.Dobytek dementní fuj.

y.susenka ( 25. června 2015 15:10 )

pěkná manželka, to jsou takové otrokyně, jistě si ho nevybrala .. hnus komoušský

y.susenka ( 25. června 2015 15:07 )

nový sestřih na Kima,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud