Hrozí válka se Severní Koreou? Jižní Korea nařídila evakuaci obyvatelstva

Autor: ČTK, mb - 
21. srpna 2015
11:55

Napětí mezi diktátorským režimem v KLDR a Korejskou republikou stoupá. Obě země se vzájemně ostřelovaly a Jižní Korea nyní nařídila z konfliktních oblastí evakuaci civilního obyvatelstva. Chce snad severokorejský diktátor Kim Čong-un (32) zaútočit na demokratickou Jižní Koreu?

„Severní Korea rozmisťuje rakety Scud poblíž Wonsanu a rakety Rodong v provincii Severní Pchjongan. Vypadá to, že se Severní Korea rozhodla eskalovat vojenské napětí,“ prozradil vládní zdroj médiím.

K útoku připraveni

Severokorejský vůdce Kim Čong-un uvedl v pátek jednotky na hranicích s Jižní Koreou do stavu plné bojové pohotovosti. Korejská lidová armáda má být podle prezidenta připravena „zahájit překvapivé operace“. Kim Čong-un vydal příkaz poté, co severokorejská armáda ve čtvrtek vypálila raketu na tlampač, ze kterého Soul vysílá přes společnou hranici propagandu proti KLDR. Jižní Korea odpověděla dělostřeleckou palbou.

Evakuace obyvatelstva

Přestože k incidentům mezi oběma zeměmi dochází poměrně často a severokorejský diktátor často vyhrožuje „zničením“ svých ideologických nepřátel, vláda Korejské republiky situaci nepodceňuje. Z oblastí, kde došlo k palbě, už evakuovala civilní obyvatelstvo. KLDR totiž vyhrožuje, že podnikne vojenskou akci, pokud Soul do 48 hodin nezastaví vysílání z amplionů.

vipasenysenator ( 21. srpna 2015 12:41 )

když se ta východní zvěř trochu vybije a zbude jen jedna Kórea, bohatě to stačí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud