Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Kapesní slovníček Jany Nagyové: Prozradila své tajné šifry!

Autor: vlb, simao.k - 
23. června 2013
05:00

Nejvyšší šéf by si dal pizzu! Tak tohle je jen jedna ze šifer, kterou si pro svou špinavou práci vymyslela šéfka kabinetu premiéra Nečase Jana Nagyová (48), která toho však u výslechu údajně zatím příliš neprozradila. Přesto několik novinek vyplynulo v kauze Nagyová na povrch.

Podle Práva během výslechu ve věznici jindy rázné domině došla řeč! Nejčastější odpovědi „nevím“ nebo „nevzpomínám si“ okořenila snad jen dalším výčtem svého utajeného slovníku. Nejvyšší šéf bylo krycí označení pro Petra Nečase, pizzou se pak myslela utajovaná schůzka! Poctěn svým aliasem byl i kmotr Ivo Rittig. Při schůzkách v premiérově rezidenci nebo v Rittigově luxusním bytě jej Nagyová oslovovala familiérně sportovče!

Šifry Jany Nagyové

Žrádlo pro psy – sledovaní, řidič Nagyové a úřednice Úřadu vlády
Krtečci – detektivové Vojenského zpravodajství
Umělý pes – sledovací akce premiérovy manželky
Pizza – schůzka
Sportovec, Spící – Ivo Rittig
Nejvyšší šéf – premiér Petr Nečas

Kalousek: Nagyovou znám jen vizuálně

Plný šifer a záhad je však i vztah Nagyové k dalším aktérům kauzy. Je to přitom zvláštní propletenec. Spekulovalo se i o podílu ministra Kalouska, jenže ten jakékoli kontakty s Nagyovou popřel: "V případě Jany Nagyové ministr Kalousek řekl, že se s ní zdravil jen ve středu, kdy se konala vláda, jinak s ní nemluvil," řekl zdroj deníku Insider. "Nikdy s ní nejednal, zná ji jen vizuálně," tvrdí obhájce Nagyové Bruna.

Kalousek tak vypadá, že vyvázne "bez přezdívky". Jenže co další lidé v okolí Nagyové? Podle posledních informací jednala třeba i se šéfem Českých drah Petrem Žaludou a šéfem ČEZ Danielem Benešem.

Nagyovou už mají, na Rittiga prý dosáhnou až do Monaka

Nagyová však především více, než přiznávala, jednala také se "Spícím", kmotrem Ivem Rittigem - a to rovnou u něj doma v pražském sídle, kde nedávno probíhala rozsáhlá razie. Na rozdíl od Nagyové, která sedí ve vazbě, to však Rittig sledoval z Monaka, kde má přihlášené trvalé bydliště.

Rittig přitom přes advokátku vzkázal, že pokud bude předvolán, k výslechu také přijde. Ministerstvo spravedlnosti přitom věří, že i kdyby nechtěl, česká justice na Rittiga do Monaka dosáhne. Knížectví na jihu Francie sice není součástí EU, "je ale smluvní stranou Evropské úmluvy o vydávání," podotýká mluvčí resortu spravedlnosti Štěpánka Čechová pro idnes.cz.

reknirmareno ( 23. června 2013 18:09 )

jendo777, kdyz se zmylis,tak reknes i pravdu............ty si vážně debilní baba zřejmě taky tlustá stará smrdutá chudá . ;-Tak to jsi ty,ty buzno.Jenom pohlavi jsi popletla.

montevideo ( 23. června 2013 18:07 )

reknirmareno ( 23. června 2013 18:02 )

Ale,jak se zda,je to silna osobnost,otrepe se a pak je tu opet. Je to jiz nas maskot Plesku.

jerry ( 23. června 2013 17:46 )

Modelka má po vycházce. Zavřeli ho do polstrovaného pokojíku, aby se přes noc příliš neomlátil.

girasole. ( 23. června 2013 17:45 )

ale notak janino, prestan uz zàrlit

Zobrazit celou diskusi