Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Topolánek a Talmanová: Staví si "domeček"! Kde na to vzali?

Autor: Eva Pospíšilová, mokk - 
31. května 2013
15:15

Stavba s monstrózními základy v tichosti vyrůstá v osadě Útěchvosty na Kutnohorsku. A to na pozemcích, které nedávno koupil expremiér Mirek Topolánek (57) a další patří jeho ženě Lucii Talmanové (45).

Zhruba před rokem stála na konci osady Útěchvosty obyčejná chata, kterou v minulosti odkázala Talmanové její teta. Dnes už byste ji tam hledali marně. „Chata je v nebi,“ okomentoval to jeden z místních. Teď je tu velké staveniště.

Jezdí tu technika včetně pump na beton. Asi deset mužů míchá maltu, nosí cihly, kameny. A to bez ohledu na počasí a hodinu. Je patrné, že spěchají a na stavbě, jejíž základy jsou obří a téměř hotové, i spí.

Dům jako hrad

„Má to být nový rekreační objekt,“ nese se osadou. Pozemky patří bývalé místopředsedkyni Sněmovny Talmanové a expremiérovi Topolánkovi. Ten k původním na konci dubna přikoupil ještě za 150 tisíc korun přilehlý ovocný sad. Co se tedy v Útěchvostech staví? Někdejší premiér tvrdí: „Stavím na pozemku mé ženy dům, který jsem převzal na úrovni základové desky od původního stavitele,“ napsal v SMS zprávě Blesku. A dodal, že rozpočet je asi 15 milionů. „Zhruba polovina z této částky je hypotéka,“ vysvětluje. Soudě podle půdorysu sklepů a velkorysého staveniště půjde spíš o menší hrad než »dům«...

Dostal klíče a..

Pozemek s chatou dostala podle darovací smlouvy Lucie Talmanová od své tety Jarmily (†77) v roce 2005. A to bylo asi naposledy, co ji i viděla. Čas si dokonce neudělala ani na poslední rozloučení. S Topolánkem pouze do pražského strašnického krematoria poslali věnec.

 

 

zanetavacilkova ( 19. června 2013 20:28 )

Hezký den. Právě koluje mezi lidma unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - skvělá i pro maturanty Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a jsem tím fascinována. Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak to dojím, co to jde. Čekujte Peterblog.wz.sk

krupan10 ( 2. června 2013 11:30 )

blbější otázku jsem ještě nečetl

hanaafricana ( 1. června 2013 09:07 )

Jak se mu spolupráce s Dalíkem vyplatila, vody se uklidnily a teď to Mirku rozjeď.

fandamilan ( 1. června 2013 08:21 )

Jednoduchá odpověd-nakradl.Tak jako všichni pravicoví politici plus někteří socdemáci.

moiaza ( 31. května 2013 23:49 )

Kde na to vzali? Hloupá otázka. Podívejte se, co zdobí členy ODS. Práce, poctivost, obětavost, čestnost. Ještě opravdu nevíte kde na to vzal. Vždyť byl i na exkurzi v Toskánsku. Hodně se přiučil a hodně pochopil. Snaživý a hlavně pracovitý je ten klučina.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa