Klausův hradní právník o amnestii: Měla propustit jen malé ryby, nikoli kmotry!

Klausova amnestie stále budí rozpaky: Hradní právník Hasenkopf (ve výřezu) tvrdí, že ji připravilo ministerstvo spravedlnosti (vlevo ministr Blažek)
Autor: simao, ČTK - 
2. 5. 2013
14:11

Spor o autorství kontroverzní amnestie pokračuje, nikdo se k ní nehlásí. Hradní právník Pavel Hasenkopf tvrdí, že navrhl pouze verzi s propuštěním "malých ryb" a finální verzi i s propuštěním "kmotrů" připravilo ministerstvo spravedlnosti. Ministr Blažek to odmítá a zvažuje, že proti Hasenkopfovi podnikne právní kroky.

Zemanův kancléř Mynář označil za autory kontroverzní lednové amnesti Klausovi poradce Ladislava Jakla, Petra Hájka a Pavla Hasenkopfa a strhla se díky tomu pořádná mela. Autorství amnestie si totiž lidé nyní přehazují jako horký brambor. V nejnovějším sporu stojí na jedné straně hradní poradce a právník Hasenkopf. V druhém rohu ringu pak ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Hasenkopf: Amnestii připravilo ministerstvo spravedlnosti

Do konfliktu se dostali poté, co Hasenkopf oznámil, že mnohými nenáviděnou amnestii připravilo právě ministerstvo spravedlnosti. Blažek tohle tvrzení zásadně odmítá, jeho úřad prý nemá se zněním amnestie nic společného. Hradu prý poskytl jen tabulky s aktuálním počtem vězňů.

Hasenkopf však vyslovil pochybnosti o tom, že ministr má detailní přehled o práci všech zaměstnanců svého úřadu. Sám prý sice navrhl první verzi amnestie, ale ta měla obsahovat jen propouštění malých ryb. "Určitě mi nešlo o takzvané kmotry," říká v rozhovoru pro iDnes.cz.

Amnestie však vyvolala velké pobouření především kvůli druhému článku, který zastavil vyšetřování v hospodářských kauzách s miliardovými škodami. Podle Hasenkopfa je to výsledek práce ministerstva.

"Proč si pan Pavel Hasenkopf frustraci ze ztráty místa na Hradě kompenzuje historkami o ministerstvu spravedlnosti nevím, nikdy jsem ho neviděl a tohoto člověka ani osobně neznám," dodal Blažek a Hasenkopfa tvrdě označuje za "zjevně ne zcela svéprávného úředníka".

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

marmat ( 3. května 2013 14:37 )

Z KOSTI SE TEPRVE ZAČÍŇÁ HLODAT morek

marmat ( 3. května 2013 14:17 )

Soustrast s Vaší bezmeznou zlobou milé křupanské dítě !

marmat ( 3. května 2013 14:14 )

VAŠE JEDNÁNÍ MOŽNÁ POPRVÉ VYUSTILO V DISKUZI VE ZCELA NEKONTROLOVANOU HYSTERIII!!! Po víkendu ihned zahájit léčbu - o víkendu jít k vodě....ta hodně pomáhá!

krupan10 ( 3. května 2013 07:41 )

mrmat(mamrd), vyhulenej čírofil a havloid vylezl z žumpy a dělá tady tóčo

krupan10 ( 3. května 2013 07:37 )

Blažek je pro mě značně kontroverzní, jsou zde prokazatelné vazby na Langra

Zobrazit celou diskusi
Další videa