Kuriózní kandidát na prezidenta: Z veřejných toalet chtěl přímo na Hrad

Autor: Jiří Čada - 
24. listopadu 2012
07:34

Z veřejných záchodků v Jihlavě, kde vypomáhá s uklidem, zamířil bývalý číšník Zdeněk Kučírek (57) přímo na Pražský hrad. V přímé volbě prezidenta se chtěl ucházet o post hlavy státu. Neúspěšně!

Tohle není Zdeňkova první politická prohra. V minulosti už rovněž neúspěšně kandidoval do Senátu.

„Chtěl jsem to znovu zkusit,“ říká neúspěšný kandidát na prezidenta. Na svoji podporu získal pouze něco přes pět set podpisů.

V Jihlavě před časem založil Stranu práce. Chtěl bojovat za práva sociálně slabých občanů. Teď ve své straně pozastavil členství.

„Chtěli po mě příspěvky a já neměl peníze. Do té prezidentské volby jsem šel trochu i z recese. Hlavně zpočátku mě podporovalo asi třicet lidí. Říkali, Zdeňku jdi do toho, my ti s předvolební kampaní pomůžeme,“ popisuje své předvolební pohnutky.

Nakonec se na Zdeňka všichni vykašlali. Zůstal jen jedinný kamarád a zároveň také jedinný člen předvolebního týmu. Přesto se do toho spolu pustili.

Zdeněk vypomáhá jednomu ze svých známých s úklidem a správcováním na veřejných záchodcích v Jihlavě.

Nakonec to vzdal

Ženy na levo, muži na pravo! Zdeněk Kučírek střídavě na obě strany řadu dní vykukoval malými okénky své minikanceláře a lákal své potenciální voliče a zároveň i zákazníky.

Vždy záleželo na tom, jak kdo rychle spěchal na toaletu.

„Nakonec jsem to vzdal. Nemohl jsem konkurovat těm, co na svoji kampaň měli desítky milionů korun,“ přiznal Kučírek.

Na Pražském hradě by nejraději v příštím roce viděl svého kolegu Karla Schwarzenberga.

„Toho především pro jeho jméno. Nebo také Vladimíra France. Rozhodně ne pana Zemana to je opilec a starý člověk,“ důrazňuje Kučírek.

moiaza ( 24. listopadu 2012 19:08 )

Když mohli být prezidenty Václav I. a Václav II. proč by nemohl kandidovat právě ten pán od WC. V tom nevidím problém. Už proto, že naše politická elita je jedná velká žumpa.

broucajz ( 24. listopadu 2012 15:41 )

To říkal už soudruh Goebels

broucajz ( 24. listopadu 2012 15:40 )

Blbec. Zeman je starý, Švajcenberg ne....

jakarte ( 24. listopadu 2012 10:46 )

Je mozne, ze tisickrat opakovany nazor se muze stat pravdou.

vlaku ( 24. listopadu 2012 09:50 )

Blakota šel na hrad taky přímo z basy. Dokonce i komouš Gusta. Tak prošč by nemohl jít i "hajzl" dědek. Blekota neznal jazyky a VŠ taky neměl.

Zobrazit celou diskusi