Krásná Blanka: Ti, kteří ji připravili o poctivost

Autor: Kateřina Kycltová, Jiří Fabián - 
24. 9. 2012
06:07

Začínalo to jako pohádka: Ze tří princezen Hany, Dany a Blanky si měl princ-budovatel Pavel Bém vybrat tu nejkrásnější a nejskromnější... Pozval kamarády, sáhl po Blance a z pohádky byl finanční horor!

Dívčí jména představovala tři varianty řešení dopravy v severozápadní části Prahy (Hana holešovickou, Dana dejvickou a Blanka bubenečskou). Magistrát v čele s Bémem vybral tu poslední. Tunelový komplex si vysoutěžila fi rma Metrostav s nejnižší nabídkou 21,2 miliardy korun.

V magistrátním zdůvodnění se doslova píše, že to bylo na základě »ekonomické výhodnosti«. Začalo se v roce 2007, hotovo mělo být 21. března 2011. Zasvěcení od začátku věděli, že Blanka bude dražší, zmiňovala se částka 27,5 miliardy. Víc určitě ne, tvrdil Bém a spol.

Miliardy v tahu!

»Ekonomická výhodnost« ovšem v roce 2010 vyšuměla jako pověst Pavla Béma. Politici si počkali, až bude po komunálních volbách, a omráčili veřejnost: Tenhle tunel bude za 36 miliard!

Vysvětlení se nabídlo samo – když je větší sousto, padají i větší drobky...Podle analýzy zadané současným primátorem Bohuslavem Svobodou šlo především o zbytečné vícepráce, nevýhodné smlouvy s Inženýringem dopravních staveb, který měl na stavbu dohlížet, ale příliš to nedělal. Některé práce byly fakturované dvakrát. Stavbu prodražil i Trojský most. Jen jeho stavba zvedla účet o 720 milionů!

Co se tučných »drobků« týče, v tom byl a je na stavbě pořádek. O to se starala (a nejspíš ještě stará) parta pracovitých čističů, mezi kterými »orchestruje« proslulý kmotr Roman Janoušek. Nakonec budou mlaskat nejen oni: řidiči prosviští pod Prahou, Bémova parta bude mít betonový pomník a metropole unikát. A těch 10 až 15 miliard navíc? Jako vždycky – oni si půjčí, my to zaplatíme…

Kdo za to může? Prohlédněte si galerii viníků:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kobyla1 ( 24. září 2012 17:07 )

Všichni vědí kolik se ukradlo, všichni vědí kdo to ukradl a všichni s tím udělají akorát tak hov.no..................a pravda a láska dál vítězí nad lží a nenávistí.........

na-cou ( 24. září 2012 11:21 )

Zase se potvrdilo pravidlo, že čím výš je člověk postavený tak tím víc krade a nedá se mu nic dokázat. Nebo dokázat ano, ale potrestat už ne. A tak se krade všude, na každém ministerstvu něco vyplave, ale ještě nebyl nikdy žádný postih. Za malou krádež veřejné obvinění a trest, za velkou krádež jen ty! ty! ty! a šup s tím pod koberec. Pak máme něco mít!!!!

pride1 ( 24. září 2012 10:54 )

...ale na co jim jsou ty peníze?Smrt a nemoc nemůže nikdo podplatit.Škoda jen, že na jejich Nenažranost doplácí naše Zem.Když projíždím okolníma zeměma a vidím, jak je vše čisté, za každým oknem květiny, lidi se smějí a jsou slušní.Pánové typu Janouška, Béma a všech o kterých píšete si neuvědomují, že jejich kroky dělají z naší země Odpadliště Evropy.Jsou to silná slova, ale Pravdivá.Béma jsem měla ráda, říkala jsem si, jaký je to dobrý politik a on to byl Omyl.

jarda304 ( 24. září 2012 09:33 )

zloději jsou sice všude, ale jen socialisté mají žití z cizích peněz přímo jako program. A říkají tomu "přerozdělování". Ti velcí programově si dávají milionové dotace a ti malí dostanou za hlas ve volbách aspoň 30 kč. Nejlépe se krade z eráru, jak hlásal Rath "zabráníme privatizaci nemocnic, aby se nemohly rozkrádat"

sores ( 24. září 2012 08:54 )

jackues: přesně to samé jsem chtěl napsat, to je o všem a každém keců a polopravd ale nic se pro nápravu nedělá, jen se o všem kecá,že! Typická mentalita podělanýho čecha, já nic já muzikant, to on, já méééééééé! Skutečně tady všechno je o h o v n ě

Zobrazit celou diskusi
Další videa