Politici, třeste se! Policie objevila část Mrázkova archivu

U zatčeného Svobody, který se důvěrně znal s Františkem Mrázkem, našli policistů CD s kompromitujícími informacemi.
Autor: INT, Lucie Marková - 
19. 5. 2012
12:34

Když policisté zatýkali bývalého policistu a shodou okolností i známého hlavy českého podsvětí Františka Mrázka určitě nečekali, co najdou. U Vladimíra Svobody (dříve Nešpůrka) nalezli vyšetřovatelé kompromitující materiály na desítky lidí, firem i politiků.

Podle informací Práva jsou informace natolik zásadní, že mohou objasnit i některé uzavřené nevyřešené případy, včetně vražd. Koho všeho se informace v archivu Svobody týkají není známé, ale údajně se tam píše i o politicích na krajské úrovni bez rozdílu strany.

„Podle našich prvotních zjištění jde o kompromitující materiály vůči určitým skupinám lidí, které by mohly sloužit k jejich vydírání nebo majiteli těchto dokumentů zajistit od dotyčných osob různé služby či výhody,“ řekl ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

Svoboda po odchodu z policie a propuštění z armády pracoval ve státních společnostech, naposledy dělal na odboru regionální správy majetku Českých drah, kde ho policisté v květnu i zatkli. Svoboda by podle detektivů měl figurovat jako spojovací článek gangu vyděračů, právě proto měl u sebe kompromitující informace.

František Mrázek byl zastřelen v roce 2006 dosud nezjištěným pachatelem. Svoboda stejně jako on začal shromažďovat informace o vysoce postavených lidech a společnostech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

husqarnowicz ( 20. května 2012 09:16 )

Dá se předpokládat, že v tom budou namočeni politici zprava i zleva, takže by mělo platit: padni komu padni. Ale nejdříve nejspíš dojde k vytřídění pravicových politiků, a jejich případy se uloží ad acta - skartovat raději ne, co kdyby se jednou hodily,že? No, a pak se půjde po průserářích z řad levice, a udělají se z nich exemplární případy. Vše se ale musí načasovat ve vhodném termínu kvůli volbám, Kubice v tom má praxi a jistě na to osobně dohlédne.

llibborr ( 20. května 2012 01:14 )

Vcera mi poslal kamos na skype toto: http://zkracene.cz/UcLx ...A JE TO HUSTY!

gurke ( 20. května 2012 00:08 )

ratikoxe, KUP SI UZ KONECNE JOGURT S ZIVOU KULTUROU A NEBO KVALITNEJSI JEDNORAZOVE PLENY.

kaculeee ( 19. května 2012 23:08 )

Pekny clanek, ale neco mnohem zajimavejsiho je na www.cernacervena.cz Garantuju, ze budete radi, ze jste si to precetli cele.

1912 ( 19. května 2012 20:29 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa