Tady bydlel kmotr Mrázek: Luxusní vila za 50 milionů!

Autor: ljš - 
7. 10. 2013
11:42

Báli se ho politici, mafiáni a nejspíš i někteří policisté. Kontroverzní podnikatel František Mrázek však vlastnil nejen cenné kompromitující informace, ale také pořádné jmění. Jeho součástí bylo i luxusní sídlo za 50 milionů v Českém Brodě, kde žil až do své smrti.

Třípodlažní vila dosud neprodaná stojí na pozemku 15 tisíc metrů čtverečních na okraji Českého Brodu. Obytná plocha je 976 m2, má osm místností v přízemí, pět v prvním patře a dvě ve druhém. Je tam i posilovna, několik barů, šatny a komory i prádelna se sušárnou.

Když se v roce 2011 ocitla Mrázkova vila na stránkách jedné realitní kanceláře, odhadovala se její cena na 70 a 100 milionů korun. Dnes už je podstatně nižší, přesto ale sídlo zařízené luxusním nábytkem, těžkými křišťálovými lustry s vnitřním bazénem zůstává majetkem rodiny a prodáno nebylo.

K domu patří také pozemek o rozloze 15000 metrů čtverečních s venkovním bazénem, jezírkem s čínskými kapry, tenisovým kurtem, obrovskou terasou s grilem a celý je obehnaný vysokým plotem.

Mrázek zde i se svou rodinou žil až do své smrti v lednu 2006, kdy byl zavražděn nájemným vrahem. Nyní jeho tajemná postava znovu ožije, a to na filmovém plátně. 24. 10. jde do kin snímek Příběh kmotra s Ondřejem Vetchým v hlavní roli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

isabelafuentes ( 7. října 2013 19:40 )

No vidíte, a bylo mu to něco platné? Nebylo. Ani si ten pohádkový majetek neužil. Tomu já říkám ztracenej čas.

trychtyr ( 7. října 2013 17:48 )

S tím souhlasím. Nábytek a lustry by se daly vyměnit, ale provozně je to naprostý nesmysl ... když už někdo má těch padesát míčů, tak to asi nebude blec a utratí je rozumně ... ono je to svým způsobem za korunu drahý

trychtyr ( 7. října 2013 17:42 )

to je vidět, co blesk zaměstnává ... zas takový luxus to není ... křišťálové lustry nejsou křišťálové a nábytek luxusní vypadá trochu jinak .. takových baráků stojí v Osnici desítky a větších a luxusnějších ... nj, ale reportéři blesku mají velké oči ...

mirek7212 ( 7. října 2013 17:42 )

Zajimavy nazor , zrovna pred minutou jsem myslel na to samy..

jana95 ( 7. října 2013 17:19 )

Ale on to nedělal z dobrého srdce, ale ze zištných důvodů, aby měl o policajtů klid. Přeci nepůjdou proti svému mecenáši Chlap to byl chytrej, to se musí uznat, ale taky křivák a hazl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa