Opilý mladík (21) se utopil v přehradě

Ilustrační foto  (Autor: Jaroslav Krčál)
Autor: ljš - 
2. května 2012
21:58

Přemíra alkoholu stála pravděpodobně za smrtí mladíka, kterého začali jeho kamarádi, se kterými v noci popíjel, pohřešovat. Našli ho až o několik hodin později potápěči, muž se utopil v přehradě.

Jednadvacetiletý mladík se v úterý utopil v přehradě v Bystřičce na Vsetínsku, cizí zavinění policie nezjistila. Pohřešování muže ohlásila jeho o tři roky mladší kamarádka, potápěči však objevili již jen bezvládné tělo. "Z vyšetřování vyplývá, že mladík společně s kamarády popíjel až do pozdních nočních hodin alkohol, což se mu zřejmě stalo osudným," sdělila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Skupinka mladých lidí ze Vsetína ve věku od 16 do 22 let stanovala v noci na první májový den v kempu v Bystřičce. "Večer hojně konzumovali alkohol a kolem půlnoci se dva z mladíků vydali ještě do restaurace na pivo. Zpět do kempu se však v noci vrátil už jen jeden z hochů. Kamarád se mu po cestě někde ztratil. Mladík, značně posilněný alkoholem předpokládal, že do kempu dorazí. Nestalo se tak," popsala Javorková.

Ráno pak mladík s dalšími známými zjistil, že jejich kamarád v kempu není. Hledali ho kolem přehrady, restaurace, volali známým, zda se mladík u nich náhodou neobjevil. Mobilní telefon navíc nechal ve stanu. Kontaktovali tedy policii. Při pátrací akci se však pohřešovaného nepodařilo najít, úspěšní byli až policejní potápěči z Brna a Frýdku-Místku, kteří tělo objevili asi 1,5 metru od břehu pod hladinou. Lékařka už mohla jen konstatovat smrt utonutím.

Letos jde ve Zlínském kraji již o pátý podobný případ. V březnu utonul ve Vsetínské Bečvě u Karolinky muž středního věku, o pár dnů dříve našli lidé v řece Moravě u Napajedel na Zlínsku tělo čtyřiatřicetiletého muže. V dubnu nalezli lidé ve slepém rameni Moravy v Uherském Hradišti tělo devětatřicetiletého bezdomovce a u splavu v Bečvě v Hranicích tělo osmapadesátiletého muže bez domova, který spadl do vody na začátku března ve Valašském Meziříčí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud