Tragédie při potápění v lomu: Jeden muž mrtvý, druhý nezvěstný!

Zamrzlý lom Šifr, kde včera našel smrt polský potápěč  (Autor: Blesk - Pavel Ryšlink)
Autor: ČTK, lm - 
11. března 2012
15:34

Trojice cizinců se přijela potápět do zatopeného lomu Šifr ve Svobodných Heřmančicích. Pravděpodobně se jednalo o polské potápěče. Jeden z mužů utonul a další je nezvěstný.

Cizinci se společně ponořili v lomu pod led tlustý 20 centimetrů. "Zpět na hladinu vyplaval jen jeden z cizinců. Jeden z mužů se ze zatím neznámé příčiny utopil. Další je nezvěstný. Pátrají po něm i policejní potápěči," řekla mluvčí.

Doplnila, že muži měli vybavení potřebné pro ponory pod led. Příčinu úmrtí určí nařízená pitva. Tělo muže z lomu pomáhal vytáhnout vrtulník letecké záchranné služby. "Utonulého potápěče, který byl za pomoci motorové pily vyproštěn zpod ledu, přepravil na ližině ke břehu," popsala zákrok mluvčí.

Lom ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku je vyhledávanou lokalitou pro potápěče nejen z Česka, ale i sousedních zemí. Sjíždějí se tam především pro jeho hloubku a čistou vodu. Podobné události s tragickým koncem se tam stávaly často. Za poslední dva roky ve vodách lomu ale nezemřel nikdo. Například v dubnu 2007 se tam utopili dva potápěči najednou, když se čtyřicetiletý muž potápěl se svou osmnáctiletou dcerou.

O rok dříve v březnu zase ponor nepřežil pětatřicetiletý polský sportovní potápěč. Muž se podle policie v zamrzlém lomu potápěl společně s devětadvacetiletým kamarádem, který ho našel bez známek života pod ledem. Ve velmi chladné vodě mu zamrzla automatika umožňující dýchání.

vladimir1950 ( 11. března 2012 17:40 )

Zas jeden adrenalin, který nevyšel. Byla to jejich volba. Není nad to vědět,kdy mám skončit..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud