Hasiči zachraňovali tonoucího psa, bořil se pod nimi led
Topícího se psa zachraňovali v sobotu hasiči v Dolním Rychnově na Sokolovsku. Zvíře se propadlo ledovými krami do studené vody v bývalém lomu. Křečovitě se drželo předními packami větve stromu a snažilo se přežít. Sami hasiči měli namále. Bořil se pod nimi tající led!
„Několik dětí běželo po břehu naproti přivolaným hasičům a přesně je navedly k místu, kde se pes topil,“ řekl Blesku Martin Kasal z ředitelství hasičů v Karlových Varech.
Zatímco při výcviku se hasiči pohybují na pevném ledu, teď byl led už částečně roztátý a pod záchranáři se bořil. Hasiči proto položili na led dva spojené žebříky, po kterých se snažili ke zvířeti dostat.
„Jeden z hasičů se oblékl do speciálního obleku a plížil se po břiše k pejskovi. I když se led pod ním probořil, přesto se mu v poslední chvíli podařilo hafana vytáhnout ven,“ dodal Martin Kasal. Na břehu si pak pejska převzal šťastný majitel.