Matka zabila syna jedním úderem: Probodla mu srdce

Miluše Diblíková jednou ranou nožem usmrtila syna.  (Autor: Ivana Žáková)
Autor: Ivana Žáková - 
17. února 2012
06:18

Slzy a nehraná lítost provázely celý proces s Miluší Diblíkovou (52) z Nového Jičína, která jednou ranou zabila svého vlastní ho syna (19). Kuchyňským nožem mu probodla srdce skrznaskrz. Také proto, že jí syn delší dobu psychicky i fyzicky ubližoval, byl soud k ženě shovívavý a poslal ji ve čtvrtek do mírnější věznice jen na osm let.

Byl to nejnižší možný trest, který mohla za zločin ublížení na zdraví s následkem smrti dostat. Ženě přitom hrozilo až šestnáctileté vězení. Soud zejména přihlédl k okolnostem případu.

Matka se podle svědků o syna dobře starala a dávala mu více, než si zasluhoval. On se vykašlal na školu, odmítal si najít práci a dokonce se ani nepřihlásil na úřad práci. Výtky nešťastné mámě vracel hrubými urážkami i bitím. „Týral ji. Pořád matku vyhazoval z bytu. Několikrát na ni vztáhnul ruku a tahal jí za vlasy,“ vypověděli sousedé i příbuzní.

Matku rád týral

Rád popíjel alkohol a jeho agresivita vzrůstala. Nezaměstnaná matka ho finančně vydržovala a nechtěla jeho agresivní chování oznámit na policii, aby nemusel do vězení. Nedávno před tragédií popadla matka v zoufalství nůž a synovi způsobila drobnou ranku.

Až do osudného loňského 26. srpna jí dal syn pokoj. V ten den se ale oba opili z krabicového vína. Diblíková měla jinak dobrou pověst a pila zejména kvůli svízelné životní situaci, do které se dostala po smrti svého otce, kdy musela opustit dům, v němž s ním žila.

Jedna rána do srdce

Ten srpnový den jí syn opět nadával a do matky strkal jenom proto, že mu nechtěla dát zbytek vína. „Nůž na syna vzala z kuchyňské linky, aby ho zastrašila, nikoliv proto, že ho chtěla úmyslně usmrtit. Situace se ovšem zvrtla, když syn matku uchopil za vlasy,“ konstatovala soudkyně. Diblíková se nožem jednou ohnala a nešťastně zasáhla synovo srdce. Nůž jím projel až na plíci.

Matka se snažila zavolat u sousedů o pomoc, ta ale byla zbytečná. Syn zemřel téměř okamžitě. „Strašně moc mi chybí, byl to pro mě nejbližší člověk. Měla jsem ho moc ráda,“ řekla před soudem Diblíková a plakala. Se slzami v očích také verdikt hned přijala a odmítla, aby se za ní odvolávali příbuzní. S nízkým trestem souhlasil i žalobce, tudíž rozsudek se stal hned právoplatný. „Největším trestem pro ni je, že připravila o život vlastního syna, kterého tolik milovala“ poznamenal žalobce.

arcaben ( 19. února 2012 10:29 )

Přesně,výchovu vůbec nezvládla,tak co teď bulí a hraje komedii před soudem??!!!

arcaben ( 19. února 2012 10:28 )

Nevím proč,ale nějak jí to nezobu!!Takové opilecké kydy!!

zlobit ( 17. února 2012 15:07 )

To by byla jen otázka času. Když dokáže ubližovat vlastním, tak není problém ublížit cizímu. Neměla ho dost ráda, když ho podporovala a on nedělal.

naidka ( 17. února 2012 10:35 )

Měli by zakázat pít krabicové víno. Vždycky se potom něco stane.

nojasne ( 17. února 2012 10:08 )

Naopak, osvobodit. Napravila špatnou výchovu a zachránila spoustu nevinných lidí, které ten ksindl mohl v budoucnu zabít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud