Utopil svou manželku na líbánkách, k soudu přišel s její dvojnicí

Autor: ljš - 
14. února 2012
12:32

Gabe Watson, jemuž Amerika neřekne jinak než "líbánkový vrah", čelí obvinění, že v roce 2003 zavraždil na svatební cestě v Austrálii svou manželku Tinu (†26) při společném potápění. Na první soudní jednání si ale přivedl svou novou manželku, která jako by Tině z oka vypadla.

K tragédii došlo teprve jedenáct dní po svatbě, když se Gabe a Tina vydali potápět k Velkému bariérovému útesu. Gabe totiž potápění miloval, pro Tinu to však byl první ponor a mnoho zkušeností tedy neměla.

Přestože o tom, co se stalo v posledních 15 minutách před Tininou smrtí, nejsou stále jasné důkazy, je obžaloba přesvědčená, že Gabe své manželce vypnul přívod kyslíku a nechal ji utopit. Motivem mu měla být její vysoká životní pojistka.

To potvrzuje i otec utopené dívky, který tvrdí, že se s ním Tina přišla krátce před svatbou poradit. "Řekla, že ji Gabe přesvědčuje, aby svou pojistku zvýšila na maximum a ustavila ho pro případ neštěstí jediným příjemcem. Poradil jsem jí, ať to nechá na později a prozatím mu řekne, že to udělala," vypověděl u soudu.

Obhajoba to ale popírá a tvrdí, že Gabe naopak zdědil jen dluhy. Hájí se také tím, že velmi nezkušená Tina pod vodou zpanikařila, a když jí Gabe chtěl pomoct, nechtěně mu vyrazila masku. Než si ji Gabe stačil nasadit, kleslo prý už bezvládná tělo Tiny díky silným proudům téměř na dno.

Gabe už přitom za Tininu smrt jednou potrestán byl, v Austrálii si odseděl 18 měsíců za zabití z nedbalosti. Po uplynutí trestu byl vydán alabamským úřadům pod příslibem, že v USA nedostane trest smrti. Hrozí mu tak "pouze" doživotní trest. Jeho nová manželka, která je nápadně podobná mrtvé Tině, však pevně věří v jeho osvobození. Soud by měl trvat tři týdny.

farah ( 15. února 2012 19:02 )

jenže by ji musel zaplatit nějaké odstupné ne? Jako vdovec s vyplacenou životní pojistkou manželky na tom mohl být dobře a ještě by ho všichni litovali...hnusná myšlenka

turan ( 14. února 2012 17:47 )

Elssa-to by si sa čudovala čo tí Amíci kôli peniazom dokážu-aj ženy!Pozri si skutočné súdne procesy na satelitných programoch!Napr. Keď matka dokáže kôli frajerovi utopiť svoje tri deti v aute!

radekfilosof ( 14. února 2012 17:46 )

No, uzavřel vysokou životní pojistku..... Tu vraždu mu pravděpodbně nuikdo nedokáže. Jinak bych ho hajzla pověsil

elssa ( 14. února 2012 16:13 )

neverim že ji schvalne zabil proc by to delal, aby si mohl najít hned jinou , a stejnou? divny ne, podle me náhoda, nic víc

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud