Matka, která zavraždila na Svitavsku 4 děti: Laktační psychóza vyloučena, uvedli odborníci

Autor: jos, Jitka Pecharová - 
14. února 2012
17:34

Matka (36), která loni v září zabila na Svitavsku své čtyři děti, je podle odborných posudků trestně odpovědná. Na hrůzný čin neměla žádný vliv laktační psychóza. Po čtyřnásobné vraždě se pokusila o sebevraždu.

Policie je u konce s vyšetřováním vraždy čtyř dětí jejich matkou Romanou Z. (36) v Širokém Dole na Svitavsku. Žena, která potomky uškrtila a podřezala, a pak se pokusila oběsit, je za svůj čin trestně odpovědná, a může jít před soud.

Nepotvrdily se tak, že trpěla duševní chorobou. Tomu původně nasvědčovalo i to, že po obvinění skončila na psychiatrickém oddělení brněnské vazební věznice.

„Ze závěrů znaleckého posudku vyplývá, že obviněná je trestně odpovědná. Znovu prostudujeme spis, a poté podáme  návrh na podání obžaloby,“ uvedla Eva Maturová, mluvčí pardubické krajské policie. Ženě hrozí až doživotí. V současné době již není v Brně, kde byla pod psychiatrickým dohledem, ale putovala do hradecké vazební věznice se standardním režimem.

Davídka (8), Elišku (5), Lukáška (2) a Romanku (2), které měla žena ze tří vztahů, zabila jejich matka na začátku loňského září. Podle sousedů se cítila osaměle, byla zklamaná a měla tehdy krizi s druhem. Navíc ji údajně pronásledovala sociálka. Měla zřejmě strach, že o své děti nezvládne dál pečovat a přijde o ně.

budybad ( 15. února 2012 03:01 )

Nedokazal bych ublizit nekomu jinemu, obzvlaste svym detem. Jestli by mi neco tak lezlo na nervy, tak sam sebe odkragluji, ale nevinne male deti? To musi byt zruda, k tomu neni co dodat. A jeste ji budeme v kriminale zivit za nase penize, nez zdechne. To je opravdu moralni, aby spolecnost zivila ty kteri ji skodi.

hofihofi ( 15. února 2012 02:19 )

KDYZ NEKOHO ZAZENETE DO KOUTA A PRACOVNICE SOCIALKY UMEJI, A KDYZ SE PRIPOCTE TO OSTATNI TAK RUPNE VB KOULI HODNE, to nejsou zadne studovane psycholozky, to jsou obycejne urednice nekdy i bez vzdelani, nekdy velice nadute a zlomyslne, samo ze ne vsechny, ale uz toho vyvedli dost, viz tv. A kdyz ji bude takova baba psychicky s jejim manzelem deptat tak se nedivte, ono zabit deti je sila a nejakou pricinu to melo, staci neustale treba vyhrozovani o sebrani deti, vzdyt s nima ty baba ze socialky jednaji jakse zbozim.

pgga ( 15. února 2012 02:10 )

To mate mozna pravdu..ALE...zabit svoje vlastni deti?

hofihofi ( 14. února 2012 21:00 )

No ono to mozna jde vysvetlit, potize a znacne s partnerem, hromada deti, zenska to nezvlada a nakonec do toho socialka to jsou zvlast pitome osoby obcas, uzasne a kdyz se to secte takse moc nedivte.

hofihofi ( 14. února 2012 20:50 )

Velkohube prohlaseni

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud