Jak vidí Dvořákovu tajemnou mámu Františka?

Autor: Jindra Pelikánová, evakk, Františka Čížková - 
1. 2. 2012
11:25

"Moje máma není žádná Kocourková," řekl Blesku bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák (41). V tom mu lze věřit: Jeho matka je jiná liga než důchodkyně, na kterou exministr Kocourek trapně odkláněl miliony. Dvořákova máti léta podniká v realitách a doslova se topí v luxusu. Jak vidí Dvořákovou Františka Čížková?

Majetek Marie Novákové (66) se odhaduje na mnoho set milionů. Nádherně se obléká, jezdí přepychovým autem, vlastní řadu luxusních nemovitostí. Zjištění Nadačního fondu proti korupci, že její firmy měly prospěch z dopravního podniku, kterému šéfoval její syn, odmítá. A původ peněz, za které si pořídila například vilu na Madeiře, ji v této souvislosti prý nezajímá…

A ani nemusí. Marie Nováková začínala jako podnikatelka- klikařka. Z bezvýznamných polí v Čestlicích u Prahy, která dříve koupila, se časem staly lukrativní stavební parcely. Samozřejmě je asi jen náhoda, že měla v té době úzké vazby na magistrát a jednu ze svých prvních firem založila s někdejším pražským primátorem Koukalem.

Marie Nováková má trvalé bydliště v domě u Václavského náměstí. Ve skutečnosti žije v obří vile v Průhonicích, jejíž cena je odhadována na 80 milionů korun. V sousedství vlastní rozsáhlé pozemky také její dlouholetý přítel, bývalý poradce Mariána Čalfy, Vítězslav Bauer.

Majetek Marie Novákové v současné době prověřuje protikorupční policie. Možná je vyšetřovatelům divné, že disponuje tolika nemovitostmi.

Kožich je fajn, ale šarm chybí

Františka Čížková
Paní Marie Nováková je dáma, s níž se společenská smetánka ráda setkává. Na ulici ji sice většina lidí zřejmě přehlédne. Ale ten, kdo se orientuje, musí na druhý pohled zjistit, že tahle dáma s výrazem Železné lady a francouzským bubikopfem na hlavě není důchodkyně, která by garderobu doplňovala vsecondhandech či v obchodech s masovou konfekcí. Luxusní kožich má jaksepatří trendy useň navrch a chlup dovnitř. In jsou i silné punčocháče, kotníčkové boty na klínu. Kabelka se zlatým řetězem zavání kýčem, brýle jsou značkové a celkový dojem postrádá šarm, který s věkem nesouvisí. Ale tento moment je pro luxusní šedé eminence typu Marie Novákové – bez ohledu na datum narození – typický.

Doporučujeme
vagen ( 17. února 2012 16:41 )

s popisovanou matkou Dvoraka pani Marii Novakovou jsem pracoval pred listopadem 1989 a musi rici , ze ta pani je zatim to nejhorsi , co jsem v zivote osobne potkal - udavala celou radu svych vlastnich spolupracovniku StB , tak co k tomu jeste vice teba dodavat ......

bobina ( 2. února 2012 08:48 )

Nejvíce jsem se zasmála včera u jednoho pořadu,ke měla Františka komentář k Simoně Krainové a na popisce pod svým jménem měla "novinářka"! To mně tedy přesvědčilo o tom,že novinařinu u nás může dělat každý!

tomik007 ( 2. února 2012 03:56 )

Povahu ma clovek napsanou v obliceji, proto je jich take dnes videt tolik krivych. Ale podle toho co vidim - Dvorak sam moc slozity neni, ovsem ta jeho mutter to bude bossorka na druhou, chodi oblekana jako stara ruska milicionarka a dela kroceje jako kyrysnice. Myslim ze tady je to jadro pudla. On asi ani nic sam krast nechtel, ale musel - protoze jinak by sel zase spat vecer bez jidla s otevrenym oknem, nebo by musel klecet na hrachu a pit mliko s octem - kdyby neposlouchal. Chudak Otik.

bumb ( 1. února 2012 14:40 )

Tomik to jsi se trefil podoba by tu byla,ale Otík byl poctivý a pracovitý.Tenhle hajzl Dvořák, nezná meze a krade i s matkou a ještě se chlubí jakou má matku, at si ho policajti podají,soudci at mu zabaví i matce majetek,který spolu nakradli, a tak at to udělají soudy všem zlodějům včetně naší vlády ti patří do basy všichni.

spenatky ( 1. února 2012 14:34 )

Ale neklube, už dávno je.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa