Prohlásili Mohameda šéfredaktorem: Vypálili jim redakci

Šéfredaktor Stephane Charbonnier ukazuje titulku časopisu Charlie Hebdo, která zapřičinila vypálení jeho redakce
Autor: INT, ljš - 
2. 11. 2011
13:33

Redakce britského satirického magazínu Charlie Hebdo byla vypálena. K incidentu došlo den po té, co redaktoři prohlásili proroka Mohameda svým šéfredaktorem.

Na obálku časopisu redaktoři umístili obří karikaturu proroka Mohameda, který se vztyčeným prstem říká: "Sto ran bičem, jestli neumřete smíchy!" V prohlášení navíc oznámili, že se Mohammed stává šéfredaktorem časopisu. O den později oknem redakce prolétla zápalná lahev, která kanceláře zdemolovala.

Redakce prý svou proklamací reagovala na vítězství islamistické strany v tuniských volbách a hrozící možnost ukotvení islámského práva šaría v nové libyjské ústavě.

Šéfredaktor magazínu Stephane Charbonnier BBC řekl, že v oblasti svobody tisku by neměl mít islám žádnou výjimku. "Jestliže se ve Francii můžeme  vysmívat čemukoli kromě islámu a jeho dopadech, pak je to dost otrava," prohlásil a dodal, že se nikdo z redaktorů nenechá žhářským útokem zastrašit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

marie60 ( 2. listopadu 2011 14:11 )

 Ti potuřčenci jsou už rozlezlí po celém světě jak ty krysy.

tomik007 ( 2. listopadu 2011 14:08 )

Vystehovat je zpatky do islamskych zemi - jine reseni neni.

Zobrazit celou diskusi
Další videa