Se samopalem vystoupil z tramvaje a střílel na ambasádu

Autor: ČTK, Kjos - 
29. 10. 2011
12:17

Muž ozbrojený automatickou puškou a dvěma granáty střílel v noci na sobotu na budovu americké ambasády v bosenské metropoli Sarajevu. Muž, který patří k radikálním islamistům, na místo činu přijel údajně tramvají.

Přibližně půlhodinový incident ukončil policejní odstřelovač, který útočníka postřelil, policisté ho následně zatkli, uvedla agentura Reuters. Při útoku byl zraněn jeden policista, který hlídal bezpečnost zastupitelského úřadu. Diplomatický personál ambasády vyvázl bez úhony.

Podle bosenské televize útočník přijel na místo činu tramvají. Když z ní vystoupil, začal z automatické pušky typu kalašnikov střílet na budovu ambasády. Podle svědků prý vyzýval chodce, aby mu nestáli v cestě, a říkal jim, že jeho cíl je pouze americké velvyslanectví.

Státní zástupce Dubravko Čampara střelce identifikoval jako třiadvacetiletého Srba z převážně muslimského města Novi Pazar. Uvedl, že mladík měl u sebe dva granáty a úřady ho vyšetřují pro podezření z terorismu.

Po informaci o útoku na místo dorazila policie. Asi půl hodiny po začátku incidentu se podle agentury AP ozval jediný výstřel a útočník padl na zem. Byl převezen do nemocnice a podle lékařských zdrojů utrpěl lehké zranění nohy. Přes noc by měl zůstat v nemocnici na pozorování, poté bude umístěn do vazby. Podle médií se střelec v posledních letech zdržoval v komunitě radikálních islamistů v severní Bosně.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

honza1965 ( 30. října 2011 12:49 )

pro gevi Jenže ta skromnost a úsilí už dávno neni v Číně přirozenou ctností ale nutností pro přežití, který už tam maj všichni čím dál víc plný zuby. Tak jak se tam žije, to jde jenom v tý jejich "kleci". Kdyby se tam uvolnil režim, budou se tam dít děsný věci. S tím "materiálem" co dneska představujou Číňani se nic mimo tu jejich klec podnikat nedá.

gevi ( 30. října 2011 07:54 )

Já myslím, že právě ta kvantita spolu se skromností a úsilím, vynese Čínu na místo světového hegemona. Ale to se opravdu uvidí za pár desetiletí. Možná do té doby vyvolá skutečně středověký fanatismus muslimů nějaký závažný konflikt. Jsou toho schopni.

honza1965 ( 29. října 2011 21:14 )

Šikmoočka na to nemaj po žádný stránce ani omylem

honza1965 ( 29. října 2011 21:13 )

Ani náhodou. Čína je tak zdegenerovanej národ, že se drží jenom dík kvantitě, ne kvalitě populace. Taky neni fanatizmus jako fanatizmus. Tím rudym jsou posedlý v Číně jen ti nahoře a lidi jich už tam maj plný zuby. Náboženskej fanatizmus muslimů je záležitostí všech radikálních vyznavačů bez ohledu na postavení. To je jiná hnací síla.

gevi ( 29. října 2011 20:40 )

Islám ne. Světu bude vládnout Čína.

Zobrazit celou diskusi
Další videa