Záhadná smrt houbařky: Ležela ve vodě!

Jana Š.
Autor: ČTK, Kjos - 
14. 10. 2011
17:46

Policie našla tělo čtyřiasedmdesátileté houbařky z Příbramska, kterou od soboty pohřešovala její rodina. Seniorka byla bez známek života, sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Pohřešovanou ženu našel v půl osmé ráno rybář u Rabyně v oblasti zvaná Punčochářská zátoka. Žena byla ve vodě, přivolaný lékař předběžně vyloučil cizí zavinění. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva," sdělila Mediafaxu  Schindlová.

"Bližší informace zatím nebudou poskytovány, nemám souhlas rodinných příslušníků," dodala. Žena odešla v sobotu do lesa a domů se už nevrátila. Naposledy byla viděna krátce po poledni nad chatovou osadou Ráj mezi obcemi Křeničná a Chotilsko.

Jana Š.Jana Š. | Archiv rodiny

Do záchranné akce se zapojila zhruba stovka lidí z řad policistů, hasičů, záchranářů a dobrovolníků. Příslušníci z poříčního oddělení prohledávali břehy, nad krajinou přelétal vrtulník. Policisté v pondělí našli psa, kterého seniorka venčila. Zvíře bylo zraněné. Každoročně se ztratí mnoho starších lidí při výletech, houbaření nebo jen nenajdou cestu domů z nákupu.

V zimním období je nutno najít člověka během pár hodin, jinak hrozí prochladnutí, v letních měsících představuje riziko dehydratace organismu nebo se také člověk může zranit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

liskabystrouska ( 15. října 2011 05:26 )

taky ji mohlo srazit na silnici auto i psíka...proto ta zraněná nožička..a paní mohl hodit pachatel do vody zraněnou...

sonasek ( 14. října 2011 21:38 )

???, měl sedět hezky doma na ***i, maximálně do záhrádky.

senzibilkaa ( 14. října 2011 20:52 )

do vody mohla jít dobrovolně před útokem včel, vos, nebo nějakého zvířete.

marie60 ( 14. října 2011 19:14 )

Tak to je moc divné. Přece nebyla tak blbá a nevlezla sama do vody.Tady mi něco nehraje.

fireman007 ( 14. října 2011 18:52 )

Tak nezbývá než poopravit několik tvrzení v článku: pes se našel již v sobotu v Chotilsku a již v 13:15 byl zpět doma, zranění bylo pravděpodobně způsobeno tím, že nechtěl nastoupit k jedné paní do auta ale pouze bežel za autem po silnici. Pátrání začalo v 180 v sobotu a zúčastnili se ho především členové SDH (odhadem o víkendu 40-60 dobrovolníků ) z různých obcí poblíž Chotilska a také asi 15-20 policistů a vrtulník. Pátrání se pak opakovalo i v neděli a pondělí a dobrovolníci pokračovali prakticky po celý týden. Jak se psalo, že byly nasezeny desítky policistů, tak toho jsem si nevšiml, pokud se tím nemyslelo desítky dobrovolníků. Jediné co člověka zamrzí, že to dopadlo tak špatně. Mimochodem relevantní informace, která hledání posunula dál přišla až poté, co se uprosila jedna TV (nebylo to tak lákavé jako případ Anička) a zprávu dala v lepším čase. Ozval se svědek, který posunul hledání k lokalitě, kde byla nalezena...

Zobrazit celou diskusi
Další videa