Andílek Amanda (24) a oběť Meredith: Krvavý halloween je spojil na věky

Autor: zuf - 
6. října 2011
05:01

Amanda Knox (24) a Meredith Kercher (†21) . Dvě pohledné mladé studentky a dva životní příběhy, které spojila krutá vražda. Meredith byla ubodána a Amanda strávila kvůli její vraždě čtyři roky za mřížemi, dokud ji v pondělí neosvobodil odvolací soud. Známe jejich příběh, který vyvrcholil temné halloweenské noci.

Američanka Amanda Knox a Britka Meredith Kercher se potkaly v září roku 2007. Obě se jako zahraniční studentky přistěhovaly do italské Perugie a měly sdílet společný byt. Obě si užívaly studentského života v Itálii a netušily, že už za necelý měsíc se jejich osudy převrátí vzhůru nohama.

2. listopadu 2007 byla Meredith ve svém pokoji nalezena v kaluži krve mrtvá. V noci ji někdo znásilnil a pak škrtil a bodal nožem, dokud nezemřela. Z vraždy bylo obviněno několik lidí a mezi nimi i Meredithina spolubydlící Amanda, která s přítelem Raffaelem přišla na místo činu jako první.

Co se oné osudné noci stalo? První listopadový večer se v anglosaských zemích slaví Halloween. Obě dívky ho trávily po svém. Meredith se, v kostýmu upíra se zakrvácenými zuby, sešla s dalšími kamarádkami z Británie. Sledovaly film v bytě jedné z nich, ale Meredith dostala migrénu a rozhodla se jít domů. Doprovodila ji kamarádka Sophie. Kromě vraha byla zřejmě poslední, kdo ji zahlédl živou.

Amanda Knox byla o halloweenském večeru u svého přítele Raffaela Sollecita. Původně měla tu noc pracovat v baru, po osmé večerní ale dostala sms od majitele. Ten její brigádu zrušil, protože neměl moc zákazníků. Amanda s milencem podle své výpovědi strávili společnou noc v jeho bytě.

Druhý den v poledne Amanda s Raffaelem dorazili do Amandina bytu a našli otevřené hlavní dveře a zakrvácenou koupelnu. Amanda zkoušela volat nejprve Meredith a pak další spolubydlící. Raffaele mezitím kontaktoval policii. Asi o hodinu později, po vyražení dveří Meredithina pokoje, objevili její mrtvé tělo zakryté dekou.

Krátce poté byli Amanda i Raffaele uvězněni a v roce 2009 odsouzeni za spoluúčast na vraždě. O dva roky později, 3. října 2011, byli oba zproštěni viny u italského odvolacího soudu a Amanda se vrátila zpět do USA. Důkazy proti nim byly vyhodnoceny jako nedostačující a neprůkazné. Co se však skutečně o halloweenské noci stalo, ví jen vrah...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

romanetta ( 6. října 2011 13:14 )

 Výpovědi jejich známých a spolužáků jasně ukazovaly na to, že ty dvě se nesnášely. Taky je potřeba připomenout, že drogy jsou svinstvo a z člověka leckdy udělají zrůdu.

paila ( 6. října 2011 11:32 )

Celá ta kauza ohledně vraždy Meradith a vražedkyně Amandy je divná. Nevidim se, že se na místo našlo Amendino DNA, vždyť tam s ní bydlela, tak je její DNA na místě normální. Pokud bylo po Halloweenu,tak si možná ta Amanda s přítelem mysleli, že je chce Meredith jen vystrašit. Je docela možné, že se jí dotkli, ale nechce se mi věřit, že by právě Amanda s přítelem vraždili. Navíc, pokud se znala necelé dva měsíce, tak byly pouze spolubydlící nikoli kamarádky, jinak by ten Halloween strávily spolu.

ales1 ( 6. října 2011 08:57 )

pesanglicky je vrah.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud