Amanda Knox letí domů s úsměvem, matka oběti polyká slzy

Autor: zuf - 
4. 10. 2011
16:45

Andílek Amanda Knox, která byla v pondělí osvobozena soudem, už je s rodinou na cestě přes z Itálie do USA, kde je doma. Na římském letišti ji fotografové zachytili s vítězným úsměvem na rtech. Těžké chíle ale zažívá rodina zavražděné Meredith, pro které byl osvobozující rozsudek hořkým soustem. "Jak mohl soud tak převratně změnit rozhodnutí," ptají se šokovaní sourozenci a zoufalá matka.

Amanda Knox po včerejším osvobozujícím rozsudku plakala štěstím a objímala všechny kolem sebe. Po nezbytných formalitách ji kolem půlnoci konečně pustili na svobodu. Černý mercedes ji pak odvezl na noc do hotelu, kde bydlela její rodina. Těžko říct, jestli někdo z nich tu noc spal.

Dopoledne Amandu a její rodinu zachytili fotografové na římském letišti Fiumicino, odkud letěli do Londýna. Tam přesedli na zaoceánský let do USA. Amandinu půvabnou tvář zdobil vítězný a šťastný úsměv. Ještě včera nevěděla, jestli nestráví následujících 26 let ve vězení, dnes je volná a letí domů. Není divu, že je štěstím bez sebe.

Video Amanda Knox odletěla z Itálie - Youtube.com

Těžké chvíle naopak zažívá rodina zavražděné Meredith Kercher. Po vynesení rozsudku, který osvobodil Amandu a jejího expřítele Raffaela, neskrývali Kercherovi své rozčarování. Že je pro ně verdikt soudu velmi hořkým soustem potvrdili i na dnešní tiskové konferenci.

Meredithina matka se slzami v očích prohlásila: "Přišli jsme o dceru, to je noční můra všech rodičů. Byla na tom nejbezpečnějším místě, ve své ložnici," řekla Arline Kercher. "Nechápeme, že soud tak převratně změnil své rozhodnutí," dodal Meredithin bratr Lyle.

"Jak mohou ignorovat všechny ostatní důkazy? Myslel jsem si, že soudce sníží trest, ale tenhle výsledek je šílený," nebral si servítky otec John Kercher. "Na Meredithině těle bylo 47 ran, které způsobily dva nože. Není možné, že vraždila jedna osoba. Co se bude dít teď? Znamená to, že policie bude hledat další vrahy? Vždyť je to výsměch původnímu soudu," pokračoval v kritice.

Italská prokuratura plánuje podat odvolání k Ústavnímu soudu. Podle odborníků je však téměř jisté, že Spojené státy už Amandu, která je právě na cestě domů, zpět do Itálie nevydají...

rbwtrnava ( 5. října 2011 09:29 )

neverim tomu, ze ta svina nevedele, co sa tam stalo/deje. na druhu stranu vina tej obete, ze sa vlacila s takou zberbou. typicka scena vystrihnuta ako z Hostelu.

xeen ( 5. října 2011 08:37 )

xeen: Italove co mam sve celkem dlouhodobe zkusenosti jsou neskutecni lajdaci a odvadeji spatnou praci velmi casto. Jizni Italie (cokoli najih od Rima)je horsi nez Balkan. Neni uplne neobvykle ze se odpadky sypou (nebo liji) primo z oken na ulici jako to bylo u nas ve stredoveku nebo stale je u jistych etnickych skupin. Osobni zkusenost s italskou policii mam taky - jako student jsem byl stopem poprve na dva mesice a stopoval jsem na dalnici. Nesmi se to ale po dvou dnech stopovani u okrsky na jednom miste pred koncem prazdnin uz jsme s kamaradem chteli fakt domu . Zastavilo nas policejni auto - pres nasi znalost rustiny, spanelstiny, francouzstiny, nemciny, anglictiny (a cestiny) nam vysvetlovani nepomohlo, protoze oni umi proste jen jeden "svuj svetovy jazyk" Chvili nas vozili po mestecku a zastavovali u civilistu nez nasli nejakou teedagerku, ktera umela i anglicky. Po vysvetleni nam prostrednictvim slecny rekli ze na nas kaslou a odvezli nas zpatky na dalnici o 20 km dal s tim ze tady uz neni jejich okrsek a tam ze si muzem delat co chceme. Zrejme to ma nejaky duvod, proc je o mafii v Italii slyset dlouhodobe nejvice. Italska policie celkem dusledne uplatnuje taktiku NIMY - "Not In My Yard" (do cestiny asi volne prelozeno jako nehas co te nepali).

xeen ( 5. října 2011 08:36 )

Italove co mam sve celkem dlouhodobe zkusenosti jsou neskutecni lajdaci a odvadeji spatnou praci velmi casto. Jizni Italie (cokoli najih od Rima)je horsi nez Balkan. Neni uplne neobvykle ze se odpadky sypou (nebo liji) primo z oken na ulici jako to bylo u nas ve stredoveku nebo stale je u jistych etnickych skupin. Osobni zkusenost s italskou policii mam taky - jako student jsem byl stopem poprve na dva mesice a stopoval jsem na dalnici. Nesmi se to ale po dvou dnech stopovani u okrsky na jednom miste pred koncem prazdnin uz jsme s kamaradem chteli fakt domu . Zastavilo nas policejni auto - pres nasi znalost rustiny, spanelstiny, francouzstiny, nemciny, anglictiny (a cestiny) nam vysvetlovani nepomohlo, protoze oni umi proste jen jeden "svuj svetovy jazyk" Chvili nas vozili po mestecku a zastavovali u civilistu nez nasli nejakou teedagerku, ktera umela i anglicky. Po vysvetleni nam prostrednictvim slecny rekli ze na nas kaslou a odvezli nas zpatky na dalnici o 20 km dal s tim ze tady uz neni jejich okrsek a tam ze si muzem delat co chceme. Zrejme to ma nejaky duvod, proc je o mafii v Italii slyset dlouhodobe nejvice. Italska policie celkem dusledne uplatnuje taktiku NIMY - "Not In My Yard" (do cestiny asi volne prelozeno jako nehas co te nepali).

pgga ( 5. října 2011 03:33 )

Hm..Ahoj..podivej se na :evidence in the case..and what defense was arguing about"..sorry..but in many ways says it all!...Ja sama jsem si myslela..."ze to neni mozne"..a hlavne jsem se tady divala na media .....kdyz se jde "hloubeji" ..Necham to na tobe

anka ( 5. října 2011 01:35 )

ja si myslim, ze italska policie ovedla spatnou praci...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud